Bitevní pole Vlasty KAISERA: Gattuso zahájil stíhací jízdu v lize a chce finále Italského poháru!

AC Milán ve své nejslavnější éře proslul stabilitou na trenérské lavičce. Čtyři sezóny sbíral tituly Arrigo Sacchi, po něm pět sezón Fabio Capello. Následovalo období neklidu (devět různých trenérských osobností za osm let), pak ale opět mistrovská stabilita. Carlo Ancelotti vládl mezi lety 2002 až 2009 a klub pod ním získal zatím poslední vavříny na evropské scéně.

Carlo Ancelotti

Pět let bez Ligy mistrů v řadě!

Velký Carletto odešel a opět nastal trenérský průvan – osm trenérů za osm let. A přišel tím pádem největší odklon od mistrovské linie: v posledních letech rossoneri už nedosáhnou dokonce ani na pouhou účast v Lize mistrů. Tedy v soutěži, kde mají po Realu Madrid druhý nejvyšší počet celkových vítězství. Dovede si někdo představit, že by Real chyběl pět let v Lize mistrů v řadě? AC Milán to reálně hrozí!

Na začátku prosince tedy byl odvolán trenér Vincenzo Montella a nastoupil Gennaro Gattuso. Začal příšerně – remízou s posledním Beneventem, slaboučkým týmem, který právě s AC Milán získal svůj první ligový bod… Postupně se ale přece jen léčebná kůra bývalého bojovníka ze zálohy AC Milán potkává s úspěchem. Gattusův tým dokázal vyhrát v lize třikrát za sebou, za posledních sedm kol získal třináct bodů, zatímco městský rival Inter za stejnou dobu jen pět bodů.

Gennaro Gattuso. Foto: Getty Images

Honba za Interem

A právě Inter je nyní na čtvrté příčce, ze které se bude postupovat do Ligy mistrů. V situaci, kdy za sedm kol Gattusův tým stáhl náskok Interu o osm bodů, se najednou nejeví aktuální desetibodová ztráta až tak beznadějná. Vždyť do konce ligy zbývá ještě šestnáct kol.

 AC Milán za nové Gattusovy éry navíc dokázal arcirivala vyřadit ze čtvrtfinále Italského poháru a v semifinále se nyní utká s Laziem, třetím týmem tabulky Serie A. Právě tento silný tým dokázali rossoneri o víkendu porazit v lize a podali tak další důkaz o své stoupající síle.

AC Milán - Lazio. Foto: Getty Images

Semifinále na O2 TV Fotbal

Bude to zvláštní dvojzápas: ligový duel AC Milán – Lazio se odehrál v neděli 28.ledna, první zápas semifinále Coppa Italia je na programu ve středu 31.ledna, opět se bude hrát na milánském San Siru. Duel, který vám nabídne přímým přenosem O2 TV Fotbal, se tak může stát dalším postupným krokem v milánské renesanci.

[blog_program_info id=“19725465″]

Hrát na konci sezóny finále Italského poháru a zároveň vyfouknout městskému rivalovi Interu post v Lize mistrů, to by bylo aktuální Gattusovo maximum! Bude velmi zajímavé sledovat, zda se k němu AC Milán tuto středu přiblíží.

Už v úterý můžete na O2 TV Fotbal sledovat přímý přenos ze semifinále Coppa Italia Atalanta – Juventus Turín!

[blog_program_info id=“19725455″]

Přečtěte si také:

Slavia remizovala. Bröndby posadila na koně Kovářova chyba. Prohru odvrátil Zmrhal! Další zápasy uvidíte ŽIVĚ na O2 TV Sport!

Foto: 101greatgoals.com, gettyimages.com 
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru