Jágrův návrat na Kladno je na spadnutí. Jak rychle musí nastoupit, aby mohl hrát o extraligu?

V neděli večer času Calgary podle předpokladů umístilo Jaromíra Jágra na tzv. waiver list. Pokud si jej do pondělního večera (do pravého poledne v zámoří) nevybere žádný jiný klub NHL, pak se Jágr vrátí do domovského Kladna a bude mu pomáhat v boji o návrat do extraligy.

Jaromír Jágr. Foto: Getty Images

Kladno patří ve WSM lize k favoritům a s hvězdným Jágrem by jeho šance na postup jistě ještě vzrostly.

Pokud po Jágrovi skutečně žádný zámořský klub nesáhne, což se zdá nanejvýš pravděpodobné, bude hrát na Kladně pod smlouvou z Calgary. Všechny administrativní záležitosti navíc musejí být dořešeny do konce ledna.

Aby Jágr mohl bojovat v dresu Kladna v případné extraligové baráži, musí stihnout v jeho dresu minimálně patnáct zápasů.

Jaromir Jagr. Foto: pinterest.com

A i tady se čas krátí. Do konce základní části WSM ligy zbývá Kladnu devět utkání. První hraje už v pondělí v Ústí nad Labem, další ve středu doma s Karlovými Vary.

V sobotu 3. února se Rytíři představí v Benátkách nad Jizerou a tam už by Jágr musel nastoupit, aby s osmi zápasy play-off dosáhl na požadovanou metu 15 startů.

Naposledy nastoupil Jágr za Calgary 31. prosince. Od té doby byl na listině zraněných hráčů.

Jaromír Jágr. Foto: Getty Images

Očekává se, že ať už Jágr zahájí svou novou evropskou misi kdykoliv, bude to pořádný humbuk. Když hrál za Kladno naposledy při výluce NHL v roce 2012, klub dokonce přesunul některé domácí zápasy do 18tisícové O2 arény, kterou bez potíží vyprodal.

Foto: pinterest.com, gettyimages.com (fik)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru