Bitevní pole Vlasty KAISERA: Samaritán Conte myslí na Itálii. Jak posílá domů peníze?

Antonio Conte šel za prací také za moře, ale jen za kanál La Manche. Od roku 2016 je manažerem londýnské Chelsea. A na svou italskou domovinu opravdu nezapomíná. Velké posily si často vybírá právě ze Serie A, přičemž za ně posílá tučné sumy. Takže to skutečně vypadá, že na své krajany myslí.

Zároveň se ale nesnaží oslabovat či dokonce vykrádat svůj bývalý klub Juventus. Sice si v něm oblíbil hrotového útočníka Álvara Moratu. Ale do Chelsea ho koupil až poté, co se Morata vrátil do svého domovského Realu.

Ale jinak je tu řada posil pěkně „all´italiana“, navíc pěkně zaplacených! Bohatá Chelsea tak na dálku podporuje poněkud zchudlou Serii A.

Antonio Conte. Foto: GETTY IMAGES

Španěl Marcos Alonso za 23 milionů eur z Fiorentiny.

Ital Davide Zappacosta za 25 milionů z FC Turín.

Němec Antonio Rüdiger za 35 milionů z AS Řím.

A aktuálně jsou už v pohybu další dva hráči – sbalená zavazadla se směrovkou Londýn mají Bosňan Edin Džeko (předpokládaná cena 30-35 milionů eur) a Brazilec Emerson (předpokládaná cena 20 milionů eur), oba z AS Řím.

Ještě k Džekovi. Na začátku sezony to vypadalo, že bude bořit své vlastní střelecké rekordy, když dal v prvních šesti ligových kolech stejný počet gólů. Tři góly dal i v prvních třech zápasech Ligy mistrů, včetně dvou krásných právě na stadionu Chelsea. Ovšem od té doby to už nebyl ten pravý Džeko – jakoby se do možnosti triumfálního návratu na Ostrovy, kde předtím působil v Manchesteru City, až příliš zakoukal…

Italský tisk každopádně poznamenává, že na hrotu útoku AS Řím tak uvolní místo Patriku Schickovi. A ten už nebude mít žádné alibi – bude muset začít dávat góly. A to ve velkém….

Středeční ligový zápas Sampdoria vs. AS Řím (1:1) si můžete přehrát prostřednictvím O2 TV na stanici Sport 2:

[blog_program_info id=“19648330″]

Foto: gettyimages.com
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru