Plíšková znovu svým tenisem pomáhá! Kolik peněz vydělala pro děti v 1. kole?

Česká tenisová jednička Karolína Plíšková stejně jako na posledním US Open bude pomáhat nemocným dětem. Za každé eso na grandslamovém Australian Open pošle 100 dolarů na pomoc onkologicky nemocným dětem.

Hned v prvním zápase v Melbourne tak Plíšková pro malé pacienty vystřílela za 7 es téměř 15 tisíc korun. Po vítězství 6:3 a 6:4 nad Paraguaykou Veronicou Cepede se navíc mohou těšit velmi pravděpodobně na další příspěvek. Její soupeřkou pro druhé kolo bude Brazilka Beatrize Haddad Maia.

Dařilo se i ostatním Čechům

Do druhého kola v Melbourne postoupily i další české hráčky. Lucie Šafářová porazila 7:5 a 6:3 domácí Alju Tomljanovic. Nezaváhala ani Barbora Strýcová proti Američance Ahn (6:1, 7:5). Soupeřkou Strýcové ve druhém kole bude Španělka Lara Arruabarrena.

Na 2. kolo se těší také Markéta Vondroušová. S Japonkou Nara zvítězila 7:5 a 6:4 a může se těšit na druhé kolo. Čeká ji osmá nasazená Francouzka Caroline Garcia.

Speciální duel se hrál v 1. kole mužské dvouhry. České derby ovládl Jiří Veselý, jenž ve třech setech přehrál Václava Šafránka 6:4, 6:3 a 6:3.

Kaňkou úterního programu je z českého pohledu jen vyřazení Petry Kvitové, která v dramatické bitvě nestačila na Němku Andreu Petkovic. Po setech 3:6, 6:4 a 8:10 tedy česká lvice v Melbourne končí.

Postup proti domácímu Australanu De Minaurovi vybojoval ve čtyřech setech Tomáš Berdych. Naopak končí Kristýna Plíšková, která dokázala sebrat favorizované Polce Agnieszce Radwaňské první set, ale v dalších dvou už nestačila a prohrála 6:2, 3:6 a 2:6.

Australian Open můžete v O2 TV sledovat v přímých přenosech na Eurosportu 1 a Eurosportu 2!

[blog_program_info id=“19553520″]

Foto: gettyimages.com (fik)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru