Česko zná hokejový výběr pro ZOH 2018! Co chybělo k cestě do Koreje supertalentu Nečasovi?

Trenér Josef Jandač zveřejnil nominaci hokejové reprezentace pro olympijské hry v Pchjong-čchangu, které začínají za měsíc. Poprvé po dvaceti letech budou na turnaji pod pěti kruhy chybět hokejisté z NHL, ale očekávání před oznámením finálního výběru to nijak nezmenšilo.

Kapitánem týmu bude 36letý Martin Erat, který pojede už na čtvrtou olympiádu. Doma má bronz z Turína 2006 a spolu s Romanem Červenkou se zúčastnil i posledních her v Soči.

Záznam nominační tiskovky si můžete pustit v O2 TV!

[blog_program_info id=“19540059″]

Nejvýraznějšími jmény, které v mužstvu chybí jsou zkušení Zbyněk Michálek, Jakub Klepiš nebo Martin Růžička, který se na posledním přípravném turnaji v Rusku blýskl hattrickem proti Finům.

„Byla to těžká volba, i po osobní stránce. Stejně jako já je rodákem z Berouna, znám i jeho otce, na to jsem ale nemohl koukat. Pro Martina to teď nebude jednoduché, ale do turnaje zbývá měsíc a může se stát, že se v nominaci nakonec v případě zranění někoho z nominovaných objeví,“ prohlásil Jandač na tiskové konferenci.

I tak je je celkem devět hráčů nad 30 let, což u fanoušků nevyvolalo nejlepší reakce.

https://twitter.com/vrabejka68/status/952924719602421760

Přečtěte si také:

Nečekané řešení: Vondrka odmítl dát gól! Co vymyslel kapitán Chomutova?

Opomenutí supertalentovaného Martin Nečase, kterému se povedlo nedávné mistrovství světa do 20 let, vysvětlil Jandač tím, že ještě není na mezinárodní scéně mezi dospělými dostatečně prověřený.

„Chtěli jsme ho v sezóně několikrát povolat, ale bohužel byl zraněný. V prosinci pak dostala přednost dvacítka,“ uvedl Jandač také s tím, že na mezinárodní seniorský hokej také zatím nemá Nečas dostatečnou muskulaturu.

Fanoušci na Twitteru nezapomněli připomenout srovnání se švédskou hvězdou nedávného juniorského šampionátu, sedmnáctiletým obráncem Rasmusem Dahlinem, jenž do Pchjong-čchangu jede.

Výpočet, kolik tedy Nečasovi k účasti v Koreji chybělo, je neúprosný! Tři centimetry a dvě kila!

Před olympijským turnajem absolvují čeští reprezentanti 11. února generálku s Finskem, kterou odehrají v Soulu. O den později se přesunou do dějiště turnaje, který začíná 15. února zápasem proti domácímu korejskému výběru. V základní skupině si Češi ještě zahrají s Kanadou a Švýcarskem.

Přečtěte si také:

Chárova dělovka sestřelila soupeře. Centra Montrealu po ráně do hlavy odvezli na nosítkách!

Kämpf dal první gól v NHL a navíc se zapsal do dějin! Zazářil i brankář Rittich

Panarin udivil gólem jako z videohry! Co provedl nebohým obráncům Buffala?

Foto:  gettyimages.com (pol)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru