Rozlučka s Coutinhem: TOHLE přání dojalo všechny fanoušky Liverpoolu!

Gigantický obchod, při kterém Barcelona dokázala přivést Philippa CoutinhaLiverpoolu za 142 milionů liber (4,2 miliardy korun), se zařadil v historických tabulkách na druhé místo po Neymarovi do PSG. Barcelonští fanoušci možná skáču do vzduchu radostí, v Liverpoolu ale nastala pochmurná atmosféra.

Své city tak vypustili na svět nejen fanoušci, ale i hráči.

Lavinu dopisů odstartoval sám nový hráč Barcelony, který poslal svému bývalému klubu srdcervoucí vzkaz.

„Opouštím Liverpool, jelikož Barcelona je mým snem. Liverpool pro mě byl též snem, který jsem si dokázal vyplnit a věnoval mu 5 let svého života. Fotbalová kariéra není až tak dlouhá a hrát za Barcelonu a Liverpool je něco, co chci zažít a užít si to, dokud ještě můžu,“ uvedl mimo jiné pětadvacetiletý záložník.

Since the moment I arrived in Liverpool , me and my family have been made to feel so welcome and have made so many friends. On the pitch and off the pitch, we have experienced the beauty of this club and its fans. In turn, I hope I have delivered memories and moments that have brought happiness to the Liverpool supporters. Moving to Liverpool, I knew the club’s greatness and history but what I did learn during my time was the unique heart and soul of the place. It has its own personality and character. I leave Liverpool because Barcelona is a dream for me. Liverpool was a dream that I was fortunate enough to realise and I have given five years of my life to it. A career on the pitch only lasts for so long and to play for Barcelona as well as Liverpool is something I want to experience and enjoy while I am blessed enough to be able to do so. I hope the supporters understand that choosing to experience something new is not about diminishing their importance to me or the club’s importance. Nothing will ever diminish that in my heart. I wish Jürgen and the team nothing but joy and success for the rest of this season and beyond. This is an amazing team and they are getting better and better all the time. There are too many people I want to thank, but I cannot name everyone individually. To all the amazing club staff who have been part of my life in Liverpool – I will miss you. To the owners, whom have tried so hard to bring success, and to the football recruitment staff for showing faith in me to bring me here and rewarding me during that journey, and to my incredible teammates, past and present, who have helped me grow and improve as a player and a person, I would like to say thank you to you all. Anything I have achieved here would not have been possible without you. And finally, to the most important people of Liverpool – the Liverpool supporters. I can never thank you enough for what you have given me during this time and no matter where I go in the world, for the rest of my life, I will always cherish Liverpool in my heart. You, the club and the city will always be a part of me. You’ll Never Walk Alone. Philippe.

Příspěvek sdílený Philippe Coutinho (@phil.coutinho),

Pochopitelně nezapomněl poděkovat ani svému trenérovi, fanouškům a samozřejmě také spoluhráčům.

A právě oni mu své díky bohatě oplatili!

Jako jeden z prvních se k Brazilcovu obchodu vyjádřila klubová legenda Steven Gerrard.

„Bolí mě, že jsi odešel, jelikož jsi výjimečný hráč. Jeden z nejlepších, se kterým jsem hrál. Chtěl bych tobě a tvé rodině popřát jen to nejlepší v další kapitole tvého života v Barceloně. Děkuji za skvělé momenty a vzpomínky za posledních 5 let. YNWA.“

Brzy se přidali i další.

„Philippo, budeš mi moc chybět. Prokázal jsi, že jsi pravý kamarád a skutečný přítel na celý život. Děkuji za všechny chvíle, co jsme spolu strávili, za které ti samozřejmě děkuji. Užívej si fotbal. Doufám a přeji si, že si prožiješ skvělé časy a dosáhneš všech svých cílů,“ vzkázal mu Alberto Moreno.

Kapesníčky fanoušky donutil vytáhnout především Roberto Firmino.

„Přeji ti nekonečné štěstí. Doufám, že si budeš svůj život užívat naplno a splníš si všechny své sny, brácho. Bůh bude vždy ochraňovat tebe a tvou rodinu. Bylo mi ctí hrát s kouzelníkem, jako jsi ty.“

Tak tedy hodně štěstí v Barceloně!

Foto: Instagram  (mal)
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru