Velký risk Realu! Hraje o mistra světa, ale může přijít o hráče před El Clásikem

Fotbalový Real Madrid může třetím ziskem trofeje z mistrovství světa klubů vyrovnat dosavadní maximum rivalské Barcelony a stát se také prvním týmem, který by pohár od jeho vzniku v roce 2005 obhájil.

Soupeřem Bílého baletu je brazilské Grémio, vítěz jihoamerické obdoby Ligy mistrů Poháru osvoboditelů. V semifinále brazilský klub porazil v prodloužení mexickou Pachucu. Real se v Abu Zabí potrápil s domácí Al Džazírou, proti které musel výsledek otáčet na konečných 2:1.

„Viděl jsem hodně zápasů Gremia, i když mi není úplně známá úroveň brazilské ligy, tak určitě neodehraje špatný zápas. Zasloužilo si postup do finále stejně jako my. Nebude to jednoduché,“ řekl pro web FIFA trenér Realu Zinedine Zidane.

[blog_program_info id=“19248544″]

Zinedine Zidane. Foto: Getty Images

Zidane si při skládání sestavy bude muset dát pozor na pozoruhodné pravidlo.

Jakýkoliv disciplinární trest se přenáší do ligové soutěže, což může být pro Real velká nepříjemnost. Už za týden ho totiž čeká tradičně vyhecované El Clásico proti Barceloně.

Přenášení trestů mezi soutěžemi není obvyklé. Za červenou kartu v lize nemusí hráč nuceně stát v mezinárodních zápasech a naopak. Maximálně v některých zemích platí tresty pro pohár i ligu.

„Je to jedna z věcí, které se mohou stát. Hráči na to určitě myslí. Je to trochu zvláštní, vždyť jsou to dvě různé soutěže. Ale jsem pozitivní. Věřím, že proti Barceloně budu mít k dispozici všechny hráče,“ naznačil Zidane, že žádné velké šetření hráčů neplánuje.

A to ani přesto, že slavné El Clásico mezi Realem Madrid a Barcelonou je v této sezóně mimořádně důležité. Real poztrácel od začátku sezony na Barcelonu už 8 bodů a v případě, že by ve slavné bitvě prohrál, mohl by se nečekaně rozloučit s obhajobou mistrovského titulu ještě před Vánoci.

Barcelona Real Madrid Lionel Messi

Přečtěte si také:

Chystá se Mourinho ulovit Özila z Arsenalu? Kdo mu na Old Trafford má udělat místo?

Maradona se opřel do Ronalda: Nevykládej nesmysly! Kolik by prý vyhrál Zlatých míčů on?

Co čeká Plzeň na Partizanu? Při bělehradském derby tekla na tribunách krev!

Foto: gettyimages.com, Reuters (fik)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru