Janktovo galapředstavení! V poháru byl u ČTYŘ gólů Udine! Přestoupí už v zimě do Arsenalu?

Fotbalisté Udine porazili v italském poháru Perugii divokým výsledkem 8:3 a zajistilo si postup do osmifinále, kde se utká s vedoucím týmem italské ligy Neapolí.

Důležitou roli v tom hrál také talentovaný český reprezentant Jakub Jankto, který se přimotal hned ke čtyřem brankám!

[blog_program_info id=“19085777″]

Jankto, který odehrál celých 90 minut, kopal roh, po kterém Danilo otevřel skóre. Přímo po jeho asistenci pak zvyšoval Lasagna na 3:0.

Perugia se ovšem dokázala do zápasu vrátit. Ještě před půlí snížila na 3:1 a po hodině hry už to bylo jen 4:3 pro domácí.

Jakékoliv drama ale utnula znovu česká akvizice Udine. Janktovu střelu z voleje srazil rukou Emmanuello rukou, Maxi Lopez z penalty uzavřel svůj hattrick, zvýšil na 5:3 a odstartoval výprask outsidera.

Lopez se pak trefil ještě počtvrté v utkání, další gól přidal Ingelsson a nakonec se dočkal i sám Jankto. Přihrávkou nejdřív poslal do gólovky Evandra a pak jeho vyraženou střelu doklepl do sítě.

Odejde Jankto za lepším?

Výborné výkony českého reprezentanta celkem pochopitelně lákají pozornost klubů s věhlasnějšími jmény, než jaké má Udine.

V zákulisí se už nějakou dobu spekuluje o Janktově přestupu „za lepším“. Zájem mají mít v Itálii hlavně Juventus a AC Milán.

Podle serveru Calcio Mercato má však odchovanec pražské Slavie namířeno dokonce do londýnského Arsenalu. Britský Daily Mail pak tvrdí, že Gunners Jankta získají za 6 milionů liber, což má být výše jeho výkupní klauzule ve smlouvě s Udine.

Jakub Jankto (Udine). Foto: Getty Images

[blog_program_info id=“19085777″]

Přečtěte si také:

Guardiolovi ruply nervy! Proč vybuchl na Redmonda ze Southamptonu?

Bizarní omyl! Renato místo spoluhráči přihrál reklamě! S kým si spletl TUTO obludu?

Nejpodivnější zákrok Čechovy kariéry? Jak málem zasmečoval do vlastní branky?

Foto: gettyimages.com (fik)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru