Fotbalová revoluce! Na bitvu Sparta vs. Mladá Boleslav si posvítí videorozhodčí. Bude v přenosovém voze O2 TV Sport

[blog_program_info id=“19113819″]

O novince v českém fotbale informoval na středeční tiskové konferenci předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda:

[fve]https://youtu.be/MR-K8RMvxh8[/fve]

„Pro další posílení důvěryhodnosti profesionálního fotbalu je to strašně důležité. Jak to na začátku vypadalo po technické stránce strašně složité, skoro neřešitelné, tak se to nakonec podařilo zrealizovat,“ pochvaloval si Svoboda.

Bitvu Sparty Praha s Mladou Boleslaví bude snímat 11 kamer. Videorozhodčí a jeho asistent budou sedět v přenosovém voze stanice O2 TV Sport a s nimi bude ve spojení hlavní rozhodčí zápasu.

„Náš přenosový vůz jako jediný v celé České republice splňuje veškerá kritéria, která jsou potřebná pro práci videorozhodčího. Vnímáme to jako velký historický milník v českém fotbale. Protože jsme televize, tak si od toho slibujeme i zatraktivnění produktu a pro diváka bude zážitek ze sledování přímého přenosu intenzivnější a lepší, “ řekl Petr SvěcenýO2 TV Sport:

[fve]https://youtu.be/xkK25M3gnXw[/fve]

[blog_program_info id=“19113819″]

JAK KOUPIT O2 TV SPORT NA DEN?

Videozáznam se podle protokolu může využít jen ve čtyřech případech:

Dosažení branky a vše, co tomu předchází. Pak je to rozhodnutí o pokutových kopech, dále udělení červených karet, které jsou udělené rovnou na hrací ploše. Poslední je chybná identifikace, pokud by se třeba rozhodčí spletl při udělení osobního trestu,“ vysvětlil šéfinstruktor videorozhodčích Roman Hrubeš.

videorozhodčí

Asistent u videa však není pouze pasivním pozorovatelem, na základě dostupných záběrů smí v komunikaci s hlavním sudím vyvíjet aktivní iniciativu. Ta by se měla týkat pouze těch případů a situací, které jsou dány zmíněným protokolem. Video asistent má pouze doporučující hlas, konečný verdikt bude nadále v plné kompetenci hlavního rozhodčího.

Téma zavedení videorozhodčího se řešilo i v nejnovějším dílu fotbalové talk show TIKI-TAKA:

[fve]https://youtu.be/FC8OZtmwW3I[/fve]

[blog_program_info id=“19086173″]

Foto: Facebook AC Sparta Praha, O2 TV Sport  (mm)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru