Robinha odsoudili na 9 let za sexuální násilí. Bývalá hvězda Realu se brání

Real Madrid, Manchester City, AC Milán a vězeňská cela. Co mají společného? Jméno brazilského fotbalisty Robinha. Bývalá hvězda Bílého baletu byla v Itálii nepravomocně odsouzená k devíti letům vězení za sexuální násilí.

Incident se měl odehrát v roce 2013 na diskotéce v Miláně, kde v té době Robinho působil. Měl být ve společnosti pěti dalších Brazilců, kteří sexuálně zaútočili na mladou ženu. Obětí se stala dvaadvacetiletá podnapilá dívka albánského původu, která byla útočníky několikanásobně znásilněna.

Nejedná se přitom o první obvinění bývalého brazilského reprezentanta. V roce 2009 se v souvislosti s jeho jménem spekulovalo o obtěžování osmnáctileté dívky v Londýně. Jeho vina se ale kvůli nedostatku důkazů nepotvrdila.

Podle jeho slov ale šlo o křivé obvinění a ve stejném smyslu vyznělo i oznámení zveřejněné na jeho sociální síti. Na Instagramu prohlásil, že „už se proti obvinění obhajoval a na činu se vůbec nepodílel“. Advokáti brazilského fotbalisty nyní provádějí veškeré právní kroky.

Jak Robinho vypadal v pruhovaném dresu AC Milán, již víme. Nyní ovšem hrozí, že dostane zcela jiný pruhovaný mundůr.

Foto:  gettyimages.com  (kl)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru