Tvrdík: O Šilhavém se nikdy nehlasovalo! Mluvil i o kompetencích Nezmara a pomoci české legendy!

Předseda představenstva pražské Slavie Jaroslav Tvrdík se v posledních dnech velmi ostře ohradil proti spekulacím deníku Sport, který tvrdil, že po porážce v Plzni bylo na spadnutí odvolání trenéra Jaroslava Šilhavého, kterého měl nahradit Miroslav Beránek. Tento návrh měl podle Sportu přednést generální ředitel Martin Krob.

Tvrdík to však razantně popřel a na Twitteru dokonce pohrozil, že přestane novináře z této redakce zvát na zápasy Slavie.

V rozhovoru pro klubový web slavia.cz pak uvedl, že k hlasování o Šilhavém ve Slavii nikdy nedošlo. Podle Tvrdíka vedení klubu neuvažuje ani o tom, že by se s trenérem rozloučilo v blízké budoucnosti.

„Akcionáři Slavie, do jejichž působnosti toto personální opatření spadá, nikdy neprojednávali návrh na odvolání Jaroslava Šilhavého. Neexistuje žádné jiné trenérské jméno ani není stanoven žádný termín výměny současného trenérského týmu,“ řekl Tvrdík.

Téma konce Šilhavého na lavičce se objevilo v souvislosti se jmenováním nového sportovního ředitele Jana Nezmara. Ten dosud pracoval v Liberci, kde si náramně porozuměl s koučem Jindřichem Trpišovským.

Jan Nezmar a Jaroslav Tvrdík. Foto: Twitter

Tvrdík fanouškům Slavie prozradil, jaké kompetence Nezmar dostane. Jeho příchod má přinést celkovou změnu systému řízení klubu.

„Ve vrcholovém fotbale dnes o úspěchu nerozhoduje jedna konkrétní věc, ale detailní mozaika řady správně nastavených klubových procesních a personálních opatření. Využili jsme nabídky Pavla Nedvěda a vedení klubu opakovaně navštívilo Juventus Turín,“ řekl Tvrdík.

Nezmar by měl zodpovídat například za celkovou sportovní koncepci A týmu, zodpovídat za přestupovou politiku, zkvalitnit skauting, či postarat se o větší propojení áčka s klubovou akademií.

Slavia si napříště přeje mít v týmu více odchovanců.

„Kompetence uvnitř klubu se s příchodem Honzy změní na „systém Juventus“, ve kterém je klíčová role ve vztahu k řízení prvoligového týmu na sportovním řediteli klubu,“ doplnil Tvrdík.

Pavel Nedvěd, Jaroslav Tvrdík. Foto: Twitter

Přečtěte si také:

Škodovy krásné góly! Nejdřív kladivo, pak parádní lob! Slavia nakonec dala Dukle pětku!

ZLATAN zase září! Jakou hláškou při rozhovoru rozsekal Pogbu a ovládl internet?

 

Sportovního poradce představenstvu a partnera Nezmarovi v těchto otázkách by měl dělat Jiří Bílek. Bývalý kapitán po podzimu ukončí kariéru a přesune se do vedení klubu.

Co se týká současné sezóny, je Tvrdík smířený s tím, že titul poputuje do Plzně. „Nejcennější fotbalovou trofejí vždy bude titul mistra ligy, dominuje Plzeň a bodový odstup Slavie je zklamáním. Nebudeme hledat alibi,“ řekl.

Jaroslav Tvrdík, Slavia

„Nemůžeme čekat, že budeme každý rok mistr, ale při kvalitě kádru Slavie je zejména ztráta bodů s výrazně slabšími kluby neodpustitelná. Tým hrál v řadě zápasů pod svůj potenciál,“ prohlásil.

„Na druhou stranu druhé místo zaručující účast týmu v kvalifikaci Ligy mistrů, postup do jarní části Evropské ligy a vítězství v MOL Cupu mohou stále udělat z ročníku 2017/2018 jeden z nejúspěšnějších v dlouhé fotbalové historii Slavie,“ doplnil.

Jaroslav Tvrdík. Foto: reprovideo

Tvrdíka v tomto směru potěšilo zejména sobotní vysoké vítězství 5:0 nad Duklou.

„Když bude tým hrát jako včera s Duklou, agresivně, s chutí, s vůlí po vítězství, mohou to být zcela realistické cíle,“ řekl.

Sestřih zápasu:


Celé utkání si můžete pustit v O2 TV:

[blog_program_info id=“18880350″]

Tvrdík v rozhovoru také odtajnil další strategické plány Slavie. Klub buduje novou akademii Slavie, plánuje otevřít muzeum a spustit klubovou televizi pro fanoušky.

Nenechte si ujít zábavnou fotbalovou talkshow TIKI-TAKA. Každé pondělí na O2 TV Sport!

[blog_program_info id=“18996340″]

JAK KOUPIT O2 TV SPORT NA DEN?

Přečtěte si také:

Baroš odhodil zábrany: Jsme v prd***, je to moje nejhorší sezóna! Kde vidí problém Baníku?

Údajně nespokojený Neymar v Paříži mění dům. TOTO je důvod jeho stěhování!

Nejkurióznější gól v historii ligy! Plzeňský Řezník skóroval hlavičkou vleže!

Foto: reprovideo O2 TV Sport, Twitter, slavia.cz (fik)
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru