Nadal vyhrál soud s francouzskou ministryní! Za co mu musí zaplatit čtvrt milionu?

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=17492 AND vote > 0 AND vote <= 5

Někdejší francouzská ministryně zdravotnictví a sportu Roselyne Bachelot musí zaplatit 10 tisíc eur tenisové světové jedničce Rafaelu Nadalovi.

V březnovém televizním rozhovoru během debaty k dopingovému případu ruské hvězdy Marie Šarapové obvinila Nadala, že v roce 2012 dlouhou zdravotní pauzou kryl dopingový nález. Pařížský soud teď rozhodl, že neoprávněně.

 Maria Sharapova. Foto: Getty Images

„Když vidíte, že tenista několik měsíců nehraje, je to kvůli pozitivnímu testu,“ prohlásila Francouzka, která řídila ministerstvo v letech 2007 až 2010 za vlády prezidenta Nicolase Sarkozyho.

Rodák z Manacoru se rozhodl, že proti křivému nařčení se bude soudně bránit. Všemi dopingovými testy totiž vždy úspěšně prošel a sám několikrát prohlásil, že zakázané látky nikdy nebral.

„Nebráním jen svou bezúhonnost a pověst sportovce, ale také hodnoty, které jsem vyznával po celou svou kariéru. Chci rovněž zabránit tomu, aby někdo, kdo bez jakýchkoli důkazů uráží či křivě obviňuje sportovce v médiích, vyvázl bez trestu,“ uvedl již dříve Nadal v prohlášení.

Rafael Nadal. Foto: Getty Images

 

Soud mu po několika měsících dal za pravdu. Sedmdesátiletá politička mu musí zaplatit 10 tisíc eur (250 tisíc korun) jako odškodné a právní náklady, k tomu ještě dostala pokutu 500 eur (téměř 13 tisíc korun).

Nadalův advokát Patrick Maisonneuve v říjnu prohlásil soudu, že křivé dopingové obvinění mohlo mít pro Nadala „zásadní důsledky“ ohledně jeho „stávajících nebo budoucích sponzorů“.

Španělský tenista požadoval původně v žalobě pro pomluvu od Bachelot odškodné 100 tisíc eur. Ještě před sporem ale oznámil, že vysouzené peníze věnuje některé charitativní organizaci.

Přečtěte si také:

Bavič Štěpánek a jeho nejlepší kousky! Jak si povodil Federera a brnkal na nervy Djokovičovi?

Slávistka Kvitová nadchla i fotbalovou repre: Smekáme klobouk!

Jak rozhodit Pana dokonalého? FEDERER předvedl nevídanou chybu!

Foto: gettyimages.com (pol)
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru