Je konec, na titul vůbec nemůžeme myslet, ví slávista Hušbauer. Jednoduché to mít nebudeme, věští Vrba

Náskok Plzně před druhou Olomoucí už činí po 13 kolech neuvěřitelných 13 bodů, ještě o bod víc ztrácí Slavia. Sparta, další kandidát na titul, který v létě mohutně posiloval, ztrácí dokonce 17 bodů!

„Ztráta už je hodně velká, nevím, co by se muselo stát, abychom to dotáhli. Teď budeme bojovat o druhé místo. To je reálné. Na titul teď nemůžeme vůbec myslet. Tímto zápasem je asi konec,“ vykládal po zápase záložník Slavie Josef Hušbauer v rozhovoru pro O2 TV Sport.

Následně připojil i rozbor sporné penaltové situace, kdy David Limberský za bezgólového stavu zezadu sestřelil ve vápně Micka van Burena.

[blog_embed_video type=“code“ poster=“https://blog.o2.cz/wp-content/uploads/www.o2tvsport.cz/2017/11/josef-hušbauer-768×416.jpg“][/blog_embed_video]

Celé utkání Plzeň – Slavia si můžete zpětně pustit v O2 TV:

[blog_program_info id=“18543668″]

Šilhavý: Rotace za výsledek nemohla

Ohledně nadějí na titul souhlasil s Hušbauerem i trenér Slavie Jaroslav Šilhavý. „Teoretická šance existuje, ale myslím si, že Plzeň už to nepustí. Bylo by to velké překvapení při náskoku, jaký má,“ řekl.

O vítězství Plzně podle Šilhavého rozhodla lepší efektivita ve finální fázi. Naopak odmítl, že by rozhodlo příliš mnoho změn v základní sestavě. Oproti čtvrtečnímu pohárovému utkání s Villarrealem totiž vyměnil hned šest hráčů včetně hvězd Dannyho, Stocha či Necida, kteří zůstali jen na lavičce.

„O týden nebo 14 dní dřív jsme se bavili o tom, jak dobrá rotace byla. Ve čtvrtek hráli Evropskou ligu jedni kluci, dnes nastoupili jiní, neméně dobří. Kvalita kádru je taková, že v tom problém není,“ uvedl kouč.

[blog_embed_video type=“code“ poster=“https://blog.o2.cz/wp-content/uploads/www.o2tvsport.cz/2017/11/jaroslav-šilhavý-rozhovor-768×410.jpg“][/blog_embed_video]

Přečtěte si také:

Tvrdík už gratuloval Plzni k titulu, bude Slavia řešit Šilhavého? A jak si postěžoval Danny?

Plzeňští fans se blýskli choreem, jenže málem zrušili zápas. Jak je usadil boss Šádek?

REPREvýsměch! Jarolím dodatečně povolal i sparťana Frýdka! Fanoušci nechápou!

Ještě není hotovo, myslí si Vrba

V plzeňském táboře pochopitelně vládla veliká spokojenost. Rekord v počtu vítězných zápasů od začátku sezóny narůstá, stejně jako bodový odstup od pronásledovatelů.

Trenér Pavel Vrba však v rozhovoru odmítl, že už by liga byla rozhodnutá. „Ještě se hraje hodně kol. Bylo to důležité utkání, to nepopírám, ale ještě není odehraná ani polovina soutěže. Myslím si, že to ještě nebudeme mít tak jednoduché, jak to teď možná vypadá,“ prohlásil zkušený plzeňský kouč, který měl slova chvály i pro Slavii.

A také prozradil, kde se upekl jeden z klíčových příchodů letošního léta, tedy návrat Daniela Koláře, který na podzim po Spartě rozhodl i o výhře nad Slavií.

[blog_embed_video type=“code“ poster=“https://blog.o2.cz/wp-content/uploads/www.o2tvsport.cz/2017/11/pavel-vrba-video-768×422.jpg“][/blog_embed_video]

Kolář: Důležité góly dávám odjakživa

S rozvahou přistupuje k velkému náskoku, který si Plzeň na soupeře dokázala za 13 kol vytvořit i Daniel Kolář.

„Myslím, že jsme pořád ještě hodně daleko. Sice máme náskok, ale zápasů je ještě spousta a každý další bude těžší a těžší. Každý se na nás bude chtít vytáhnout. Je dobře, že máme tolik bodům, ale soutěž ještě nekončí,“ prohlásil.

Mnohem rozverněji pak ale mluvil o roli střelce důležitých gólů, které se na podzim chopil.

[blog_embed_video type=“code“ poster=“https://blog.o2.cz/wp-content/uploads/www.o2tvsport.cz/2017/11/daniel-kolář-video-plzen-768×411.jpg“][/blog_embed_video]

Ligové kolo tradičně shrne pravidelná pondělní talkshow TIKI-TAKA na O2 TV Sport!

[blog_program_info id=“18643677″]

Foto: reprovideo (fik)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru