Specialisté z O2 Big Data týmu uspěli na Hackathonu

Odborníci z O2 Big Data týmu umí! Zúčastnili se totiž vůbec prvního Hackathonu veřejné správy a kromě jiného se dostali do vítězného týmu „Hackuj hazard“. Další vymysleli zajímavou aplikaci a zábavný projekt.

Dumáte, co si pod pojmem „Hackuj hazard“ představit? Tvůrci tohoto projektu hledali vztah mezi počtem povolených hracích přístrojů, exekucemi a nezaměstnaností. Použili proto data o obcích, které mají vyhlášku regulující provozování hazardních her na svých územích, a zkombinovali je s údaji o povolených hazardních hrách. Data navíc porovnali s objemem exekucí v jednotlivých obcích. Výsledkem je interaktivní mapa, která zobrazuje podíl osob v exekuci v obcích, kde se tématu hazardního hraní věnují. Bližší informace i o dalších projektech se dozvíte na serveru Hackathonu zde.

Další z O2 odborníků – Jakub Klaučo, připravil projekt pro pobavení- „Generátor obcí“. Jedná se o systém, který za pomocí strojového učení generuje nové názvy obcí odvozené z těch existujících. Na prvních 2000 názvů se můžete podívat zde.

Inovační kouzelník z O2 Garáže Osman Salih chtěl přemluvit přítomné k využití našeho Liberty API, nakonec spolu s dalšími účastníky vytvořil aplikaci „kradeny.cz“, která umí automaticky rozpoznat státní poznávací značku (SPZ) z fotografie  a ověřit ji v policejní databázi SPZ, které jsou v pátrání.

Hackathon, který bývá označovaný také jako hackfest či hack day, je obecně akce, které se zúčastňují nejrůznější programátoři a pracují na zadaném softwarovém projektu. Cílem Hackathonu veřejné správy bylo zpřístupnit snadno a rychle co nejvíce veřejných informací občanům.

 

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Moderní hackeři hledají způsob, jak vylepšit svět
Nahoru