Mertensův parádní lob! Jakou exkluzivní bilanci drží střelec Neapole?

Belgičan Dries Mertens patří k oporám Neapole. V minulé sezóně nasázel v Serii A úctyhodných 28 gólů a díky nim skončila Neapol na třetím místě za Juventusem a AS Řím.

Nevysoký útočník se činí i v nové sezóně. Proti Laziu pomohl Neapoli k pátému vítězství v řadě. Partenopei tak zatím zůstávají bez ztráty bodu, což se jim povedlo poprvé od sezóny 1987/88, kdy za ni ještě válel mýtický Diego Maradona, s nímž pak Neapol vyhrála scudetto i Pohár UEFA.

Proti Laziu Mertens navíc potěšil fanoušky opravdu luxusním gólem. Lazio sice vyhrálo první poločas, na začátku druhého dějství však přišla smršť. Od 54. do 59. minuty nasázeli hosté tři branky. Poslední z nich Mertens. U dlouhé přihrávky za obranu byl sice dřív albánský brankář Thomas Strakosha, ale míč se mu nepovedlo uklidit zrovna dokonale. To pohotový Mertens už byl mnohem přesnější. Učiněná nádhera a šestý gól v sezóně!

Neapol nakonec v Římě ještě přidala i čtvrtou branku a vyhrála 4:1. Tabulku vede o skóre před Juventusem.

V součtu s minulou sezónou už dokonce drží vítěznou sérii 10 zápasů za sebou, což je klubový rekord. A Mertens? Tomu statistici napočítali také skvostnou bilanci. V posledních 40 ligových zápasech nastřílel 34 gólů. Až je s podivem, že jméno tohoto 168 centimetrů vysokého střízlíka při letním přestupovém šílenství u těch největších klubů vůbec nezaznělo.

Italskou ligu můžete v O2 TV v přímých přenosech pravidelně sledovat na stanicích Sport 1 a Sport 2.

[blog_program_info id=“17374395″]

[blog_program_info id=“17374431″]

Foto: reprovideo (fik)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru