Kvitová vyzve legendární Venus! Naváže na památný wimbledonský triumf?

Petra Kvitová – Venus Williams (středa 1:00, živě O2 TV Sport a O2 TV Tenis)

Petru Kvitovou v bitvě o semifinále čeká hvězdná Venus Williams, která i přes respekt budící statistiku 7 získaných grandslamů nebude patřit mezi favoritku duelu, jenž se odehraje na kurtu Artura Ashe v rámci „night session“.

Rodačka z Bílovce totiž s Venus vyhrála hned čtyř z pěti předchozích střetnutí! Když navíc porazila nyní sedmatřicetiletou Američanku před třemi lety naposledy, slavila pak grandslamový titul.

Výhra to ale tehdy nebyla snadná, ve třetím kole Wimbledonu musela Kvitová otáčet a zvítězila nakonec v dramatické bitvě 5:7, 7:6 a 7:5.

[fve]https://youtu.be/I9fHBp9Wx3k[/fve]

„Měly jsme tehdy každá jen jeden brejkbol a ten nakonec rozhodl zápas,“ zavzpomínala Kvitová. „Byl to brutální zápas, který mi dodal spoustu sebevědomí do dalších utkání. To jsem na grandslamech potřebovala. Teď to bude podobné. Asi budu navíc hrát proti dvěma soupeřkám – proti Venus a proti divákům,“Kvitová o ostře sledovaném zápase na centrálním dvorci jasno.

Zajímavostí zůstává, že pouze jedinkrát se obě hráčky potkaly v pozdější části turnaje: narazily na sebe jednou v 1. kole, dvakrát ve 2. kole, jednou ve zmíněném 3. kole ve Wimbledonu a pouze jednou v semifinále v roce 2013 v Tokiu. Tehdy zvítězila Kvitová 3:6, 6:3 a 7:6.

Všechny vzájemné souboje se hrály na tři sety.

Čeká nás i dnes v noci dlouhá bitva a naváže Kvitová na své předchozí výhry?

Přečtěte si taky: Bitva o semifinále Kvitová vs. Williams živě na O2 TV Sport! Co o Češce řekla legenda?

Přenosy na O2 TV Sport a O2 TV Tenis

Kromě čtvrtfinálového zápasu Kvitové můžete na O2 TV Sport a O2 TV Tenis sledovat i bitvu světové jedničky Karolíny Plíškové s Američankou Coco Vandeweghe, která se odehraje v rámci středečního programu. Přesný čas ještě nebyl stanoven.

Karolína Plíšková – Coco Vandeweghe (středa, živě O2 TV Sport a O2 TV Tenis)

JAK KOUPIT O2 TV SPORT NA DEN?

Své čtvrtfinále již mají za sebou Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou, které porazily pár Andreja Klepac, María José Martínez Sánchez.

[blog_program_info id=“17017846″]

Foto: Reuters  (jz)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru