Bitevní pole Vlasty KAISERA: Každý rok góly v jiném dresu? Nebude to i Schickův osud?

Patrik Schick ukončil několik měsíců dlouhou přestupovou telenovelu transferem ze Sampdorie Janov do AS Řím. Prezident janovského klubu Ferrero se o něm vyjádřil jako o svém „nejcennějším fotbalovém šperku“, o talentu, který „se rodí jednou za sto let“ a o hráči „lepším než Beckenbauer“.

Každopádně Massimo Ferrero je rád, že má fantastický obchod v kapse. AS Řím mu nabídl za Schicka v úhrnu několika splátek 38 milionů eur, což z českého hráče učinilo nejdražší posilu v historii římského klubu. Je dražší než byl svého času legendární kanonýr Gabriel „Batigol“ Batistuta, který v roce 2001 dovedl AS Řím k mistrovskému titulu!

Patrik Schick. Foto: Twitter

Přečtěte si také:

Schickovo přivítání v Římě bere dech! Co zažila nová posila na letišti?

V Čechových stopách: Koubek odešel ze Sparty do Rennes. Jak se na přestupu podílela brankářská legenda?

Nechtěl jsi hrát s Messim, tak tady to máš! Fanoušci Barcy se posmívají Neymarovi po „sporu“ s Cavanim

Přitom před rokem Schick přecházel do Sampdorie za pouhé čtyři miliony eur. Za jeden jediný rok dal v Serii A 11 branek a jeho cena se skoro zdesetinásobila…

Nyní tedy už může Schick dávat góly v novém dresu a může se zajímat o rekord, který právě uplynulý víkend v italské Serii A vyrovnal útočník Marco Borriello. Tento fotbalový cestovatel totiž ve svých pětatřiceti letech přestoupil z Cagliari do týmu nováčka SPAL Ferrara a okamžitě se ve svém novém působišti uvedl gólem.

Byla to přitom již dvanáctá prvoligová adresa, na které se zastavil a na které rozradostnil fanoušky alespoň jednou vstřelenou brankou. Předtím to byly Empoli, Reggina, Sampdoria, Treviso, AC Milán, CFC Janov, AS Řím, Juventus, Carpi, Atalanta Bergamo a Cagliari. A nyní tedy SPAL (Societá Polisportiva Ars et Labor) z Ferrary.

Marco Borriello. Foto: calcionews24,it

O Borriellovi se oprávněně říká, že má stále sbaleno a kdykoliv je připraven vzít do rukou kufry a stěhovat se. Nikde dlouho nevydržel, všude pobyl nanejvýš rok, maximálně dva!

Když už k nějakému klubu přináležel delší dobu, vždy si to náležitě zpestřil hostováním. AC Milán patřil mezi léty 2002-2007, ale stačil za tu dobu hostovat v Empoli, Reggině, Sampdorii a Trevisu. Ve službách AS Řím byl mezi léty 2010 až 2015. Ale hostoval přitom v Juventusu, v Janově a ve West Ham United.

Borriello dal svůj premiérový prvoligový gól před čtrnácti lety a zatím se zastavil na čísle 96.

Dorovnal tak rekord Nicoly Amorusa. Del Pierův švagr Amoruso rovněž skóroval ve službách dvanácti různých prvoligových klubů: byly to Padova, Juventus, Perugia, Neapol, Como, Modena, Messina, Reggina, FC Torino, Siena, Parma a Atalanta Bergamo.

Nicola Amoruso. Foto: goal.com

Patrik Schick je v Itálii teprve druhým rokem a už bude oblékat dres druhého klubu. A to se v souvislosti s ním mluvilo pro tuto sezónu velmi vážně o dalších dvou – doslova na spadnutí byl jeho přestup do Juventusu a poté do Interu.

Nevydá se náhodou v Borriellových či Amorusových stopách?

Přenosy z italské Serie A můžete v O2 TV sledovat pravidelně na stanicích Sport 1 a Sport 2.

[blog_program_info id=“16785304″]

Foto: goal.com, calcionews24.com, Twitter
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru