Bitva o Vršovice je tu! Proč je Bohemians – Slavia nejlepší z malých pražských derby?

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=19962 AND vote > 0 AND vote <= 5

Jistě, slovutnému souboji Sparty se Slavií se rovnat nemůže, ale duel mezi Bohemians Praha a sešívanými můžeme směle označit za to nejpoutavější z tzv. „malých pražských derby“.

[fve]https://youtu.be/84gtgQ5p4QI[/fve]

Tady jsou důvody proč.

Bitva o krále Vršovic

Oba kluby sice víc než vršovického rivala nenávidí Spartu, ale vzájemný souboj nepostrádá koření ani náhodou. Stadiony obou klubů jsou od sebe vzdáleny dvě tramvajové zastávky, tedy ani ne pět minut.

Přináší napínavé souboje. Bohemians byli králi Vršovic naposledy před třemi lety, kdy vyhráli doma 2:0. Následovaly čtyři remízy v řadě, až letos v květnu vyhrála Slavia v Ďolíčku 3:1 a nasměrovala se k zisku mistrovského titulu.

Slavia Praha

Boj o čelo tabulky

Bohemians start do ligy vyšel. Na úvod Klokani odskákali s bodem v kapse za remízu 1:1 z Letné, kde obrali nabitou Spartu. Pak porazili Karvinou a naposledy remizovali v Brně, kde neproměnili penaltu.

Teď si věří i na další milionový soubor. Trenér Martin Hašek na Spartu motivoval tým špekáčky, uvidíme, jakou laskominou navnadí mužstvo tentokrát.

Také obhájce titulu se drží nahoře. Body ztratila zatím jen v Ostravě na Baníku za remízu 0:0.

Martin Hašek Bohemians

Milionáři proti dělníkům

O úspěchu Bohemians proti mohutně posílené Spartě v úvodním kole už byla řeč. Také Slavia má kádr složený z hráčů s velkými jmény. Premiéru v české lize si pravděpodobně odbude poslední nákup Sešívaných Miroslav Stoch z tureckého Fenerbahce Istanbul, který už hrál v Lize mistrů na půdě APOELu Nikósie, kde Slavia prohrála 0:2.

To je mimochodem paralela s propíraným utkáním na Spartě. Také ona potkala Klokany mezi dvěma důležitými evropskými zápasy po porážce 0:2 s Crvenou Zvezdou Bělehrad.

[blog_banner image=“https://blog.o2.cz/wp-content/uploads/www.o2tvsport.cz/2017/08/banner-pro-web.jpg“ url=“https://www.o2.cz/osobni/o2tvsportnaden/?cid=plo-sportden-17m08-pr-slav-vs-boh-19-8″]

 

Bude skvělá atmosféra

Oba kluby se mohou spolehnout na výbornou podporu fanouškům, byť u Slavie se vrátila po slabších letech až s čínskými investicemi a prvními úspěchy.

To fanoušci Bohemians mají nepopiratelnou zásluhu na existenci klubu. Když ho z vlastních prostředků pomáhali obnovit.

Každopádně derby slibuje parádní atmosféru, protože rivalita mezi oběma tábory je spíše sportovní a tak zápasy probíhají bez větších nepokojů.

Kouzlo mýtického stadionu Bohemky v Ďolíčku, kde se bude v sobotu hrát, to všechno ještě umocňuje.

bohemians praha 1905 fanoušci

Nejzábavnější oslava: Kdo naváže na Horvátha?

Tohle je malý exkurz do historie vyhrocených vršovických soubojů. Když v roce 1999 tehdy slávista Pavel Horváth rozhodl sedm minut před koncem malé derby v Ďolíčku gólem z pokutového kopu, vystřihl oslavu, jaká neměla a dodnes nemá v tuzemsku obdoby. Horváth si sundal trenýrky a zatančil lambadu!

„Za odměnu“ dostal od rozhodčího druhou žlutou kartu a musel pod sprchy.

„Věděl jsem, že dres si sundat nesmím, ale o trenýrkách mi to nikdo neřekl,“ prohlásil pak po zápase, když děkoval spoluhráčům, že nadějný výsledek udrželi.

Každý rok se čeká, kdo na tanečního mistra Horvátha naváže!

Pavel Horváth, Jiří Němec. Foto: ČTK

Stanici O2 TV Sport si nyní můžete snadno pořídit i na 24 hodin.

[blog_banner image=“https://blog.o2.cz/wp-content/uploads/www.o2tvsport.cz/2017/08/banner-pro-web.jpg“ url=“https://www.o2.cz/osobni/o2tvsportnaden/?cid=plo-sportden-17m08-pr-slav-vs-boh-19-8″]

Foto: Facebook, alchetron.com, ČTK
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru