Nastavený čas Milana ŠTĚRBY: Křetínský se vydal na křížové tažení. Proč ho musí dotáhnout do konce?

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=20489 AND vote > 0 AND vote <= 5

Majitel Sparty Daniel Křetínský za poslední roky vyzkoušel všechny možné manažersko-trénérské modely. Na Letné se vystřídali generální sportovní manažeři, trenérská dua i trenéři-samotáři.

Zkoušeli to staří (pardon zkušení), mladí, srdcaři i stratégové.

Všichni ale pohořeli, respektive je všechny semlela sparťanská mašinérie počínající managementem, hráči a samotnými fanoušky. Nyní přichází podle mého závěrečný krok, poslední šance. Sázka na zahraničního trenéra, který se za pomoci zahraničních posil pokusí rozbít celou zarostlou hierarchii.

Otázkou je, jestli je Andrea Stramaccioni tou pravou autoritou.

Andrea Stramaccioni Sparta

Na rozdíl od mnoha jiných si rozhodně netroufnu soudit jeho trenérské a manažerské schopnosti po dvou soutěžních zápasech. Ani nevím, které posily si přivedl přímo on a které mu byly dodány ze shora. Ale už první pohled mi ukazuje, že italský kouč nemá jméno, které by fanouškům i hráčům zavřelo (nebo naopak do široka otevřelo) ústa.

Svoji autoritu nemůže opřít ani o hvězdnou hráčskou kariéru, ani o prokazatelné trenérské úspěchy. A tak je jeho pozice od začátku velice složitá. Řekněme, že u spousty lidí (jak už to v České kotlině ostatně bývá zvykem) nezačíná od nuly, ale od mínus padesáti.

Andrea Stramaccioni (Sparta). Foto: Twitter

Přečtěte si také:

Senzace na Letné! Bohemka ukradla bod, Spartě 200. gól Lafaty nestačil

Rosického velkolepý návrat! Podívejte se na neskutečné ovace na Letné!

Omluva do Teplic, chceme fair play! Reakce šéfa Slavie Tvrdíka na Twitteru rozdělila fanoušky

 

Mydliči schodů

Autoritu i oblibu mu tak mohou přinést jen okamžité výsledky. Ty ale nepřicházejí. A tak některým zhrzeným lidem na Spartě stačí čekat, možná občas vypustit nějakou zprávičku, která jejich kouči zase o trošku zhorší u sparťanské veřejnosti reputaci.

Už teď se lze setkat s názorem, že Stramaccioni na Letné nepřežije podzim. Pro Daniela Křetínského je to ale podle mého názoru poslední šance, jak změnit na Spartě a především v A-týmu poměry. Vydal se na křížové tažení, které buď to dokáže dotáhnout do konce, nebo definitivně poztrácí zbytky autority.

Daniel Křetínský

[blog_program_info id=“16145593″]

Kdo za to může?

Když se tak zamýšlím, jak se mohla Sparta dostat do téhle situace, napadá mě bohužel, že viníkem je zase především Daniel Křetínský.

Majitel Sparty reptá na to, že v Česku nejsou trenéři, kteří by byli schopní ukočírovat hráče, vydobýt si respekt a dostat je do špičkové kondice a na jednu týmovou vlnu. A já se ptám: Proč si Sparta po vzoru jiných zahraničních klubů (a dokonce i velkoklubů) nevychovala svého vlastního kouče pro A-tým, který by měl dostatečnou autoritu i erudici?

Možná někoho, kdo by měl díky své prokazatelné a úspěšné hráčské minulosti, přirozenou autoritu nejen u hráčů, ale i u fanoušků. Tím by se podle mého názoru podařilo rozbít mocenský blok hráči – fanoušci, protože druhý jmenovaný tábor by se určitě přidal na stranu takového trenéra. A pak by nezbylo hráčům nic jiného, než začít opravdu makat na sto procent v každém utkání.

Nenechte si ujít unikátní fotbalovou talkshow TIKI-TAKA. Sledujte O2 TV Sport každé pondělí od 20.00.

[blog_program_info id=“16145605″]

Foto: o2tvsport.cz,Facebook, Twitter, sparta.cz
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Milan Štěrba Autor článku
Milan Štěrba
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru