Fotbalový RADAR: Sparta nutně potřebuje režiséra hry, který pevně uchopí dirigentskou taktovku

 

Tržní hodnota nových sparťanských posil dosahuje téměř 350 milionů korun. Žádnou z nich nemá smysl po ostré soutěžní premiéře ve 3. předkole Evropské ligy zatracovat. Problémy pramenící z nesehranosti se daly čekat.

Výsledek je sice špatný, ale stále se dá v domácí odvetě otočit.

Co však bilo do očí, byl fakt, že se až na malé výjimky nenašel nikdo, kdo by dokázal něco vymyslet a vzal zodpovědnost na sebe.

Pokud se zázračně neuzdraví Tomáš Rosický, případně nebude získán jiný hráč s režisérskými schopnostmi, může cesta Evropskou ligou tentokrát skončit už na začátku.

Trenér Andrea Stramaccioni to v podhrotu za Marcem Jankem zkusil nejprve s Martinem Frýdkem a po přestávce s Davidem Lafatou. Ani jeden z nich není pro tuto pozici ideálním typem hráče.

Martin Frýdek. Foto: Facebook AC Sparta Praha

 

Lafata se s ní sice poměrně úspěšně porval v závěru jarní části pod vedením Petra Rady, jenže to bylo za trochu jiných okolností.

Hlavně měl vedle sebe dravého Josefa Šurala, který toho spoustu oběhal, absolvoval bezpočet osobních soubojů a vytvářel tak prostor. Takhle se Spartě povedlo obstát například v derby na Slavii, kde se navíc skvěle prezentoval i další rychlík Václav Kadlec.

Oba tito borci však z rozmanitých příčin zůstali tento týden doma a v útoku tak chyběl potřebný drajv.

Statičtější a pomalejší Rakušan Janko je stejně jako Lafata stvořený spíše pro nátlakový fotbal v domácích zápasech, kdy se celé mužstvo častěji dostává postupnými akcemi do pokutového území.

Na brejky s tímto tandemem opravdu hrát nelze. A k tomu, aby si Letenští vytvořili souvislejší nápor, zase chyběla lepší kombinace a schopnosti udržet vepředu míč.

David Lafata. Foto: Facebook AC Sparta Praha

Přečtěte si také:

Sparta propadla v Bělehradě. Kanga si dokonale vychutnal brankáře Dúbravku
Fotbalová lahůdka! Boleslavský Jánoš rozhodl v Evropské lize úžasnou patičkou!
Obří pocta pro ZLATANA. Vyobrazili ho na švédské tisícovce!

Úkol číslo 1

Kreativní záložníci se v poslední době z rudého dresu vytrácejí. Nejdřív zmizel Josef Hušbauer, jemuž se ve Slavii opět začalo dařit. Pak odešel Marek Matějovský a letos v zimě zase Bořek Dočkal.

Čekat, že jejich tvůrčí práci zastane některý ze stávajících členů kádru, je naivní představa. Samozřejmě kromě Rosického, jenže ten bezmála rok nenastoupil do mistrovského utkání.

Sparta se na stadionu Marakana v srbské metropoli přesvědčila o tom, že angažování špílmachra by se mělo stát prioritou.

Andrea Stramaccioni. Foto: Facebook AC Sparta Praha

Peníze snad při současné klubové politice nejsou překážkou. Jde spíš o to, aby se našla vhodná osobnost, která usměrní hru celého týmu a vtiskne mu tvář.

Jen tak se zatím nesourodý kolektiv dá rychleji dohromady a začne dosahovat lepších výsledků. Pokud se nikoho takového najít nepodaří, dostane nový projekt hned v zárodku pořádnou trhlinu.

První zápas Sparty v domácí HET lize můžete sledovat v neděli na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal!

[blog_program_info id=“16145593″]

O2 TV Sport a O2 TV Fotbal nabízejí do konce týdne i další zajímavé přímé přenosy.

Pátek 18.25 West Ham – Werder Brémy příprava
Sobota 15.55 Salcburk – Linec 2. kolo rakouské bundesligy
17.55 Hertha Berlín – Liverpool příprava
Neděle 18.30 Sparta – Bohemians 1. kolo české HET ligy
Foto: Facebook
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru