10 magnetů ligového podzimu! Hvězdná pražská S a ti druzí. Jaké přenosy najdete v O2 TV?

Není pochyb o tom, že česká nejvyšší liga bude letos nejatraktivnější za poslední roky – může za to především přestupové šílenství pražských S, která vynaložila nebývalé prostředky na posílení svých kádrů. Projeví se milionové investice i na hřišti? Uvidíte na na O2 TV Sport a v O2 TV!

Projděte si s námi 10 největších šlágrů, které nás na podzim čekají.

1. kolo: Sparta – Bohemians

Hned na úvod ligového ročníku se fanoušci dočkají malého pražské derby. Jak dopadne první ligový zápas Rudých pod novým koučem Andreou Stramaccionim? Bude to lepší než bělehradská tragédie? A nastoupí třeba i Tomáš Rosický?

Loni Letenští vydřeli nad Klokany těsnou výhru 1:0 díky brance Aleše Čermáka, ten už ale v sestavě Sparty nefiguruje – po bouračce v opilosti a jeho nechuti prodloužit smlouvu jej Pražané prodali do konkurenční Plzně.

Sledujte přímý přenos v neděli od 18.30 na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal!

[blog_program_info id=“16145593″]

2. kolo: Baník Ostrava – Slavia

Mistrovská Slavia letos vzbuzuje ještě větší pozornost než loni. Milionové posily budou chtít dotáhnout sešívané jak do Ligy mistrů, tak i k obhajobě titulu.

Hned ve druhém kole zavítají svěřenci Jaroslava Šilhavého na hřiště nováčka Baníku Ostrava, v jehož barvách nastoupí i navrátilec z Liberce Milan Baroš. Dotáhne nejlepší střelec Eura 2004 svůj milovaný „Baníček“ k senzaci?

Milan Baroš. Foto: fcb.cz

3. kolo: Slovan Liberec – Sparta

Liberečtí loni neprožili zrovna nejvydařenější sezonu a jistě se budou chtít pokusit o návrat do evropských pohárů. Souboj proti Spartě bude pikantní i z toho důvodu, že už loni v zimě stála o trenéra Jindřicha Trpišovského, ten ji ale odmítl.

Do Liberce také odešli na hostování „rudí talenti“ Matěj Pulkrab a Filip Havelka, jestli ale budou moct nastoupit, to není jisté.

Loni na podzim skončilo utkání na Stadionu U Nisy 0:0, když Sparta hrála dlouho o deseti po zkratu Bořka Dočkala.

5. kolo: Slavia – Mladá Boleslav

První velká prověrka přijde pro Slavii v pátém kole, kdy se proti ní postaví silná Mladá Boleslav. Ta má zatím za sebou dobrý pohárový rozjezd, dvakrát porazila irský Shamrock a nadějně rozehraná je i partie s albánským Skenderbeu Korce.

Na jaře Boleslav podlehla rozjeté Slavii 1:2 a sešívání se přiblížili titulu na dosah.

Danny Slavia

7. kolo: Slavia – Sparta

Nejpikantnější utkání přijde na řadu v sedmém kole!

Na straně domácích milionové posily Danny, Halil Altintop či Ruslan Rotaň, v dresu hostů zase Marc Janko, Semih Kaya, Georges Mandjeck nebo Tal Ben Chaim.

Tolik sledované derby tu nebylo už dlouhá léta – a sparťané budou mít sešívaným jistě co oplácet. V minulé sezoně totiž přišli kvůli nafilmované penaltě v závěru utkání o tři body.

škoda

8. kolo: Zlín – Slavia

Sledovaný bude v letošní sezoně i Zlín, který díky vítězství v domácím poháru čeká na podzim lukrativní základní skupina Evropské ligy. Posily v podobě Daniela Holzera, Ubonga Ekpaie, Lukáše Železníka či Petra Jiráčka poukazují na velké ambice moravského celku.

„Zlíncester“ má navíc Slavii z loňska co oplácet – doma tehdy prohrál vysoko 0:4.

10. kolo: Sparta – Plzeň

V minulých sezonách utkání mezi Spartou a Plzní částečně nahradila lehce chřadnoucí derby pražských S, v kterých v nadsázce mnohdy výsledkově „o moc nešlo“. Nyní se derby vrací ve vší parádě, to však neznamená, že by měly ostře sledované souboje mezi Spartou a Plzní ztratit jakékoli grády!

Oba kluby mají nové trenéry. Souboj plzeňského Pavla Vrby s Italem Andreou Stramaccionim bude jistě ozdobou ligy.

Milan Petržela

11. kolo: Baník – Olomouc

Dva tradiční kluby se letos vracejí do nejvyšší soutěže. Bude to v říjnu v Ostravě-Vítkovicích souboj dvou štik ligy, nebo spíš duel o záchranu?

12. kolo: Sparta – Baník

Baník sice nedisponuje takovou kvalitou kádru, aby se mohl reálně ucházet o nejvyšší příčky, přesto jsou souboje proti Spartě vždy pořádně vyhrocené. A nejinak tomu bude i letos.

Lukáš Mareček Sparta

13. kolo: Plzeň – Slavia

Viktorka loni Slavii doma jasně přehrála a porazila 3:1 – v konečném účtování se jí to ale nakonec nevyplatilo. Sešívaní vyhodili trenéra Uhrina a pod Jaroslavem Šilhavým už neprohráli a vyfoukli Plzni titul.

Prostřednictvím O2 TV můžete sledovat z každého kola české HET ligy tři (a od září hned 4) přímé přenosy.

Pátek 28. 7. 18.00 Brno – Baník Ostrava ČT Sport
Sobota 29. 7. 20.00 Slavia – Teplice ČT Sport
Neděle 30. 7. 19.00 Sparta – Bohemians O2 TV Sport/Fotbal
Sobota 5. 8. 17.00 Olomouc – Libereec ČT Sport
Neděle 6. 8. 18.00 Baník Ostrava – Slavia O2 TV Sport/Fotbal
Pondělí 7. 8. 17.00 Mladá Boleslav – Sparta ČT Sport
Sobota 12. 8. 18.00 Slavia – Jihlava ČT Sport
Neděle 13. 8. 16.00 Teplice – Jablonec ČT Sport
Neděle 14. 8. 18.00 Liberec – Sparta O2 TV Sport/Fotbal

[blog_program_info id=“16095038″]

[blog_program_info id=“16095152″]

Foto: fcb.cz, Facebook, fcviktoria.cz (jz)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru