Nastavený čas Milana ŠTĚRBY: Slavia se naladila na předkolo Ligy mistrů. Jaká je ideální sestava?

Není tajemstvím, že způsob posilování kádru i samotná letní příprava se orientují na okamžitý úspěch. Pro Slavii budou hned první soutěžní zápasy klíčové a výrazným způsobem ovlivní celou sezonu.

Co tedy poslední oficiální přátelák před skvělou kulisou v Eden Aréně odhalil?

A jak by měla vypadat ideální sestava, která se popere o Ligu mistrů?

[blog_program_info id=“15736539″]

V bráně je jasný Jan Laštůvka, kromě samotného chytání, kterého si ovšem proti Nice moc neužil, ukázal, že disponuje pro Slavii cennými dovednostmi jakými jsou dobré čtení hry, obsáhnutí velkého prostoru a velmi dobrá rozehrávka.

Danny si víc volnosti zaslouží

Na pozici stoperů se v současnosti nejlépe jeví dvojice JugasDeli.

Zatímco Deli byl důležitou součástí minulé mistrovské sezony a svojí stabilní formu si drží, překvapila mě suverenita, s jakou hrál jeho stoperský kolega a nováček v sešívaném dresu Jakub Jugas.

Pro slávisty je jistě potěšitelné, že ho navzdory mizivým mezinárodním zkušenostem neovládala v takto sledovaném utkání nervozita a byl pozorný nejen při bránění, ale nebál se i konstruktivní rozehrávky. A to se na pozici pravého stopera musí připravit nato, že bude muset často vypomáhat na pravé straně, protože Danny hraje poměrně volně a pravý obránce tak je v určitých situacích hodně přetížený.

V utkání proti Nice to byl Michal Frydrych. I když to není klasický krajní bek a má svoje (především rychlostní) limity, zdá se, že pochopil, kdy jeho spoluhráč hrající před ním potřebuje podporu dopředu a kdy je lepší raději zůstat zalezlý.

To je velmi důležité, protože asi nejslibnější letní posila Portugalec Danny si určitě zaslouží vzhledem ke svým kvalitám trochu víc volnosti.

Danny Slavia

Na druhou stranu v druhém poločasu se na pozici pravého obránce postavil Jan Bořil a jeho výkon při podpoře ofenzivy se výrazně zlepšil.

Bylo to ovšem i zásluhou spolupráce s Mickem van Burenem, který je asi v současnosti z celého týmu v největším „laufu“. A toho by měl Jaroslav Šilhavý využít. I když to bude asi na úkor Jaromíra Zmrhala.

Hušbauer, nebo Altintop? Volba je jasná

Co se týče středu zálohy, tak na pozici defenzivního štítu má trenér na výběr ze dvou velmi dobrých variant.

Vypadá to, že Tomáš Souček se na hostování v Liberci vyhrál, zapracoval na prvním doteku s míčem, který je především na téhle pozici velmi důležitý, a díky tomu jeho rozehrávka byla daleko suverénnější. Je to kreativnější varianta ke Ngadeuovi, který je zase silnější v osobních soubojích.

Souček je výborná varianta na domácí pohárový zápas, Ngadeu zase na ten odvetný venku.

Volba mezi Hušbauerem a Altintopem je v současnosti jasná. Hušbauer je daleko sehranější s týmem a Altintop se zatím jeví jako nejslabší letní posila.

Halil Altintop Slavia

Ruslan Rotaň zatím skvěle funguje jako klasická „motorová myš“, která je všude. Obsáhne velký prostor a díky tomu mají hráči jako Hušbauer nebo Danny víc prostoru na přemýšlení.

Na hrotu by si asi žádný slávista nedokázal představit nikoho jiného než Milana Škodu.

I když to zatím v přípravě rozhodně nejsou po herní stránce nějaké třeskuté výkony, tak si myslím, že do tuhých pohárových bitev bude důležité mít vepředu někoho, kdo je schopen poradit si s vysokým nákopem a kdo je schopen si míč pokrýt a rozehrát ho na spoluhráče.

Muris Mešanovič je dobrá brejková varianta na posledních dvacet minut, pokud se bude zápas vyvíjet dobře a soupeř se bude muset tlačit dopředu.

Přečtěte si taky: Slavia v generálce rozprášila Nice. Po změně stran nasázela čtyři góly!

Soupeře ve 3. předkole musejí přehrát

Obecně si myslím, že ať už Slavia vyfasuje do třetího předkola jakéhokoliv soupeře, měla by mít jednoznačný cíl přehrát ho. Současný kádr na to sílu má. A pokud slávisté předvedou nebojácný a koncentrovaný výkon, měli by to zvládnout.

Herně na to rozhodně mají a tvrdit něco jiného by byl čirý alibismus.

Přečtěte si taky: Jsou v Edenu spokojeni s losem Ligy mistrů? Vedení Slavie to řeklo otevřeně!

[blog_program_info id=“15736539″]

Foto: Facebook SK Slavia Praha
Milan Štěrba Autor článku
Milan Štěrba
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru