Rosický promluvil o změnách ve Spartě: TOHLE klub strašně potřeboval!

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=20994 AND vote > 0 AND vote <= 5

Když Tomáš Rosický odcházel ze Sparty do Borussie Dortmund, psal se rok 2001. Málokdo už ani nevěřil, že se „Malý Mozart“ na Letnou ještě během své hráčské kariéry někdy vrátí, ale vloni v srpnu k tomu skutečně došlo – i když kvůli vleklým zraněním je to zatím návrat poněkud hořký.

Pokud byste však čekali, že se toho od odchodu věhlasného záložníka do zahraničí změnilo ve Spartě mnoho, jste na omylu!

„Loni jsem se vracel z top klubu do prostředí, které se během 16 let vůbec nezměnilo. Odpovědným lidem se snažíte říkat, že jsou tam věci, které by se změnit měly,“ nakousl Rosický problémy Spartyrozhovoru pro iSport.cz a přiznal, že nyní už to podle něj vypadá mnohem lépe.

„Nechci být konkrétní, ale když jsme o něčem mluvili, že by něco mělo být jinak, všechno začínalo slovy »ale«. Teď je to okamžitě »ano«. Pro klub je to dobře. Zázemí se mění a to Sparta strašně potřebovala,“ má jasno.

Velký přínos vnímá také v angažování italského kouče Stramaccioniho. „Udělal na mě velmi dobrý dojem. Je to autorita, což je důležité pro kluky. Dobře ví, co chce a dokáže to vysvětlit, i když mluví anglicky.“

Konkrétní změny k lepšímu? „Lepší profesionalita v organizaci, komunikaci. Některé problémy, které Sparta má, a že jich bylo dost, se umažou,“ odtajnil „Rosa“.

Přečtěte si taky: Sparta má hvězdnou posilu do obrany! Čím Semih Kaya udivoval v Turecku?

Návrat na hřiště? Vypadá to nadějně!

Ten ani po loňské sezoně plné zranění nehází flintu do žita a stále se snaží Spartě pomoci – a poslední tréninky napovídají tomu, že by mohl brzy naskočit i do zápasu. „Zatím mě kouč dával na podhrot, co jsme zkoušeli v tréninku. Uvidíme.“

Co prozradil Tomáš Rosický o svém zranění? 

[fve]https://youtu.be/_J4fba02sag[/fve]

Přečtěte si taky: Sparta dostala od Dynama čtyři góly. Proč nehrál Ben Chaim?

Premiéra proti Bohemians živě

Úvodní zápas Sparty v novém ročníku nejvyšší české fotbalové soutěže proti Bohemians Praha 1905 odvysílají v neděli 30. července od 18:30 stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal.

Přečtěte si taky: Start fotbalové ligy se blíží. Které šlágry exkluzivně odvysílá O2 TV Sport?

Foto: reprovideo  (jz)
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru