Bitevní pole Vlasty KAISERA: Je to Evropa? Není to Evropa? Aneb trpaslíci v Lize mistrů

A hlavně na té fotbalové. Jeden ročník Ligy mistrů i Evropské ligy nedávno skončil a už startuje další. Zatím pěkně v evropském „suterénu“, o postup z předkol se snaží fotbalisté z miniaturních států a státečků. A to v době, kdy jejich slavnější kolegové z velkých klubů a silných lig mají ještě dovolenou.

Nevím, jak vy, ale já při sledování předkol musím vzít atlas do ruky (nebo dnes už spíš Google a mapy na monitoru počítače) a hledat a hledat. Tak titěrné adepty fotbalové slávy v paměti udrží asi jen ten nejzběhlejší a nejpilnější sázkař.

Wales proti Gibraltaru

Tak třeba duel TNS versus FC Europa. To je jeden takový zeměpisně-fotbalový oříšek!

TNS si trochu vybavuji, bude to Wales. Klub, který mám v domovině Ryana Giggse a Iana Rushe celkem rád. Každopádně se mi pamatuje a vyslovuje líp, než jeho ligoví souputníci: Llandudno, Cwmbran Town nebo Aberystwyth Town. Ale pozor, při bližším ohledání, tedy „vygooglování“, na mě vybafne plný název velšského šampiona: The New Saints of Oswestry Town & Llansantffraid Football Club. Takže raději TNS.

TNS The New Saints

Nebo ne, ať raději postoupí jeho rival v předkole Ligy mistrů, FC Europa. Odkud že je? Ááá, z Gibraltaru. Tak to zase honem zpět k fotbalovějšímu Walesu.

Povedlo se, po prohře doma nakonec „Noví Svatí“ z Oswestry a Llansantffraidu postoupili.

Andorra proti Arménii

Co tam máme dál?

Klub FC Santa Coloma bych tipoval na Kolumbii, ale je to mistr Andorry.

FC Alashkert, to ani nebude Evropa… Arménie, kterou tento klub zastupuje, leží geograficky spíše v Asii, ale jak mě poučuje Wikipedie, do Evropy se tento stát řadí po kulturní a historické stránce.

Ale vlastně proč ne…Kdysi byl nejlepším klubem v Arménii Ararat Jerevan, který je pojmenován podle arménské národní hory. Ta se ovšem nevypíná v Arménii, ale v sousedním Turecku.

Dobrá, Alashkert je tedy Evropa a jak vidím, přes Santa Colomu jde v Lize mistrů dál.

Kosovo proti Faerským ostrovům

Dál ovšem nepostupuje klub, jehož originální název si musím raději okopírovat – KF Trepça'89.

Tak odkudpak asi bude…Aha, z Kosova, stále ještě velmi čerstvého evropského státu. Každopádně vyklepl ho Víkingur Gøta. Klub z Faerských ostrovů, to budou asi pěkní tvrďáci, už ten jejich germánsky “tvrdý” název!

No nic, brzy už budou ve hře i Slavia Praha a Viktoria Plzeň a já jen doufám, že si místo, odkud pocházejí, zase tolik evropských fandů „googlovat“ nemusí…

Přečtěte si taky:

Příprava je v plném proudu. Které špičkové kluby uvidíte na O2 TV Sport?

Nastavený čas Milana ŠTĚRBY: Vyzkoušejte si profesi komentátora z pohodlí vašeho obýváku

Foto: Twitter
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru