U Panthers už NE! Jágrovi nedali dost peněz. Zůstane v NHL? Kam se stěhují další Češi?

Jaromír Jágr už nebude hrát za Floridu Panthers. Ze zámoří přinesl tuto informaci hokejový insider kanadské TSN Darren Dreger, následně ji měl potvrdit i Jágrův agent Petr Svoboda.

Přečtěte si také:

Jágr omámil internet! Jak si utahuje ze své pozice volného agenta?
Nové dresy NHL! Obavy vystřídalo nadšení! Podívejte se na výtvory Adidasu?
Hokejové hvězdy Hertl s Furchem zabodovaly na sítích. Ulovily Kajínka!

Jágr se prý na Floridě nedohodl na penězích tak se s Pantery po dvou letech rozchází. Manažer Dale Tallon sice do médií opakovaně prohlašoval, že by o 45letého veterána stál, nicméně k uzavření smlouvy nedošlo.

Jágr se tak ocitl na trhu volných hráčů.

Nejčastěji se v poslední době spekulovalo o tom, že by po Jágrovi mohli sáhnout Las Vegas Golden Knights. Nový tým NHL potřebuje známé tváře, aby byl pro fanoušky zajímavý.

Další spekulace hovoří o tom, že by se Jágr na Floridě přesunul jen o pár kilometrů severněji do Tampy.

Sám Jágr si z celé situace utahoval nedávno na Twitteru, kde vyvěsil fotku, která srovnává jeho situaci z letoška a roku 1994, kdy byl také volným hráčem.

Český veterán je momentálně na druhém místě v historické tabulce kanadského bodování NHL za nedostižným Waynem Gretzkym. V následující sezoně by ale mohl překonat například rekord Gordieho Howea v počtu odehraných zápasů. Chybí mu jich na něj 56.

Tři Češi už podepsali

Jágra na Floridě nahradí jinýá český veterán. Panteři se dohodli na ročním kontraktu s Radimem Vrbatou. Měl by pobírat 2,5 milionu dolarů plus bonusy. 36letý hokejista hrál v poslední sezoně za Arizonu a nasbíral v 81 zápasech 55 bodů.

Dres mění znovu i útočník Michal Hanzal. Po výměně z Arizony do Minnesoty se dohodl na tříletém kontraktu s Dallasem. Brát by měl Hanzal ročně 4,75 milionu dolarů.

Smlouvu získal také brankář Ondřej Pavelec. Hokejistu, jenž prožil trudnou sezonu ve Winnipegu, si vybrali New York Rangers, kde by měl krýt záda Henriku Lundqvistovi. Kontrakt zní podle zámořských médií na 1 rok a 1,3 milionu dolarů.

Foto: Reuters
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru