Nečekaná dohra slovenského vyřazení z EURO: Premiér Fico chystá odvetu!

Hned na tiskové konferenci byl pořádně emotivní a zklamaný český trenér mladých Slováků Pavel Hapal, jemuž nepřišlo fér, že obě země hrály na ten výsledek, který jim oběma zajišťoval postup.

Přečtěte si taky: Zdrcení Slováci: Kouč Hapal poslal Němcům a Italům silný a emotivní vzkaz

Celá aféra už přerostla do politické roviny a výhra Itálie nad Německem 1:0 nenechala klidného ani premiéra Slovenska Roberta Fica, který se chystá podat protest přímo prezidentovi UEFA Aleksanderu Čeferinovi.

Ficovi se zdá, že utkání nebylo odehráno v duchu fair play a výsledek je dle něj kontroverzní.

Mluvčí předsedy slovenské vlády Beatrice Szabóová informovala, že Fico v pondělí zašle otevřený protestní dopis prezidentovi UEFA. „Předseda vlády SR Robert Fico je rozčarovaný ze způsobu, jakým byl slovenský národní tým do 21 let vyřazen z evropského fotbalového šampionátu v Polsku. Velmi ho znepokojuje, že výsledek zápasu Německo – Itálie vyvolává vážné pochybnosti o tom, že byl odehraný v duchu fair-play.

[blog_program_info id=“15155397″]

Přečtěte si taky:

Schickova paráda nestačila. Jak Dánové rozprášili české naděje?

Schick litoval střelecké smůly na šampionátu. Začne přípravu v Juventusu?

Zalekl se a uhnul balonu. Český gólman Zima je teď pod palbou kritiky

Nešťastný systém turnaje

Jak moc by však politici měli zasahovat do sportovního dění, přestože se slovenským fotbalistům přihodila takováto sportovní tragédie?

Pravidla turnaje byla nastavená předem jasně a Slováci na ně (bohužel pro ně) doplatili, takže do semifinále kromě Anglie a Španělska postoupily týmy Itálie a Německa.

Namístě by spíše bylo hledat smysl ve třech základních skupinách po 4 týmech, z nichž postupují první a nejlepší z druhých míst – v tomto systému vždy někomu zbydou oči pro pláč, v tomto případě to byli Slováci.

[blog_program_info id=“15155373″]

[blog_program_info id=“15253402″]

Foto: sport.sk  (tom)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru