Stramaccioni rozjel ve Spartě čistku! Které 4 opory končí a jak to bude s Rosickým?

Pořádné změny v posledních dnech zažívá pražská Sparta. Nový trenér Andrea Stramaccioni se pustil hodně zostra do budování nového týmu.

Ve středu na startu přípravy se už nebudou hlásit hned 4 hráči, kteří na ještě na jaře za tým pravidelně nastupovali. Jedná se o obránce Ondřeje Mazucha, Maria Holka a Matěje Hybše a záložníka Tiémoka Konatého. Klub oficiálně informaci nepotvrdil, podle serveru isport.cz si však mají všichni čtyři hledat nové angažmá.

Tiemoko Konaté (Sparta)

Přečtěte si také:

Laštůvkův přestup do Slavie se zadrhl. Je to vysoká hra agenta, napsal boss Tvrdík
Juventus si vytáhl talent ze Sparty! Na čem musí syn legendy Penner zapracovat?
Génius Ronaldinho úřaduje! Jakou parádičkou si podmanil stadión Atlétika Madrid?

Sparta nepočítá ani se setrváním dalšího záložníka Aleše Čermáka. Ten ještě před svou autohavárií, při které málem přišel o život, oznámil, že nehodlá prodloužit smlouvu, která mu vyprší za rok.

Zájem projevily jak Slavia, tak Plzeň. Ve hře je ale údajně také zahraniční nabídka. „Je o něj zájem, máme dvě nabídky z české ligy (Plzeň a Slavia – pozn. red.) i jednu ze zahraničí, kterou samozřejmě preferujeme. Máme i představu o tom, za jakou částku bychom byli ochotni ho uvolnit. Uvidíme, jestli ji nějaký klub naplní,“ prohlásil pro isport.cz generální ředitel Sparty Adam Kotalík.

Klub již dříve opustili gólmani Miroslav Miller a Marek Štěch.

Sparta naopak přivedla už pět posil, všechny ze zahraničí. Konkrétně jde o slovenského brankáře Martina Dúbravku z Liberce, jeho krajana obránce Lukáše Štětinu z Dukly, srbského záložníka Vukadina Vukadinoviče ze Zlína, dalšího hráče do středu pole Bosňana Eldara Civiče ze Slovácka a rakouského útočníka Marka Janka, jemuž skončil kontrakt ve švýcarské Basileji.

„Ve chvíli, kdy mě Sparta kontaktovala a jednání byla dotažena do konce, začal jsem intenzivně zjišťovat informace o všech hráčích. Ve spolupráci s Tomášem Požárem jsme konzultovali příchody hráčů, které Sparta sledovala v průběhu minulé sezóny, a po vzájemné konzultaci jsme jejich příchod schválili,“ řekl k příchodům na své první tiskové konferenci sám kouč Stramaccioni, jenž si přivedl své spolupracovníky také do realizačního týmu.

Ten bude od nové sezony v české lize znovu početně mimořádný.

A ještě jedna otázka zajímá všechny Sparťany. Jak to bude s věčným marodem Tomášem Rosickým, který měl podle některých zpráv začít ve středu přípravu s týmem?

Tomáš je legenda, osobnost a velký bojovník. Chce se vrátit zpět na trávníky a ještě nekončit, za to ho obdivuji. Jsme domluveni, že se k týmu připojí později, protože radši ho budu mít k dispozici později, než ho znovu ztratit kvůli zranění,“ zchladil Stramaccioni Sparťany těšící se na svou legendu.

Celá tisková konference Andrey Stramaccioniho:

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=9PGCHiUXbrI&t=642s[/fve]

Foto: Twitter (mal)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru