Deset titulů v devíti sezonách po sobě! Kdo je lepší než Zlatan, Messi i Ronaldo?

V dnešním fotbalovém světě ani kvalita a peníze nejsou zárukou úspěchu a získávání titulů – stoprocentní jistotu vám zkrátka nedají ani Cristiano Ronaldo, ani Lionel Messi.

Je tu však jeden muž, za nějž nemluví góly nebo popularita, nýbrž zkušenost – již devět let po sobě stejná statistika.

Dost možná ho neznáte, ale nejúspěšnějším fotbalistou uplynulé dekády je srbský záložník Ljubomir Fejsa!

Tenhle osmadvacetiletý středopolař je hráčem portugalské Benfiky Lisabon, která již čtyři roky po sobě dominuje portugalské lize.

Tyhle čtyři tituly, pro mnoho fotbalistů více než za celou kariéru, jsou ale jen součástí skutečně impozantní síně slávy. Fejsovo sběratelství titulu totiž začalo již v roce 2008 a dodnes neskončilo!

„Fejsovy neskutečné úspěchy: 10 ligových titulů v 9 po sobě jdoucích sezonách ve třech různých zemích.“

Poprvé se Fejsa radoval v sezoně 2008/2009, kdy zvedl nad hlavu trofej za vítězství v domácí srbské Superlize – jeho Partizan Bělehrad navíc dokázal titul dvakrát obhájit.

Po dokonání zlatého hattricku se Srb přestěhoval za lepším – do řeckého Olympiakosu Pireus, který shodou okolností řeckou ligu vyhrává od roku 2011 až dodnes.

Následně defenzivního záložníka vykoupila Benfica, kde Fejsa oslavil již zmíněné čtyři tituly. V klubu má smlouvu ještě na 2 roky, tudíž bude zajímavé sledovat, zda jeho kouzlo bude fungovat i nadále.

Záhada 10 titulů v 9 sezonách

Jak je ale možné, že získal o jeden titul víc, než odehrál sezon? Vysvětlení je prosté.

Reálně totiž v Olympiakosu zvedl trofej nad hlavu pouze dvakrát – v sezonách 2011/2012 a 2012/2013. V létě 2013 se přestěhoval do Portugalska, avšak až v srpnu a stihl tedy odehrát jeden zápas v řecké nejvyšší soutěži.

Když pak následně Olympiakos vyhrál titul, byl kvůli onomu odehranému utkání uveden jako vítěz ligy i srbský záložník, který se ve stejné době radoval z titulu v Portugalsku.

Fejsa však není přeborníkem jen přes tituly – kromě desítky triumfů se také pyšní několika získanými poháry – dvěma ze Srbska, stejným počtem z Řecka a pěti z Portugalska (2x Taça de Portugal a 3x Taça da Liga).

Lepší série než Zlatan

Ještě nedávno byl pověstným štístkem na tituly švédský útočník Zlatan Ibrahimovič, avšak oproti Fejsovi je i Ibra amatér, jelikož titul dokázal vyhrát „pouze“ osmkrát v řadě – také ve 3 zemích, avšak s pěti různými kluby (Ajax, Juventus, Inter, Barcelona, AC Milán).

Zlatan Ibrahimovič během finále Evropské ligy. Foto: Reuters

Dva tituly však byly Juventusu (tedy i Zlatanovi) zpětně odebrány po odhalení italské korupční kauzy.

Fejsa ale není typickou superhvězdou, která odehraje desítky zápasů v sezoně – je spíše nenápadným hráčem a kvůli své vítězné auře přesně tím, koho chce každý trenér do svého týmu.

Možná i proto, že se dokáže smířit s rolí náhradníka – stálou pozici v sestavě Benfiky si vybudoval až v uplynulé sezóně a ani v Olympiakosu nepatřil k nepostradatelným tahounům, v sezoně 2012/2013 odehrál v lize pouhých 15 zápasů.

Ve svých 28 letech ani není stálicí v reprezentaci – v srbském národním týmu má na kontě pouze 23 startů, poslední si připsal loni v říjnu při domácí kvalifikační výhře 3:2 nad Rakouskem.

Koupí si někdo záruku titulu?

Kdo by tedy mohl být příští Fejsův zaměstnavatel? Představte si manažera permanentně pod tlakem fanoušků dychtivých po titulu. Zkazit se v takové situaci dá určitě více věcí než jeden přestup.

A pár milionů na účet Benfiky by za Fejsu fanoušci Arsenalu určitě vyplatili rádi…

Přečtěte si taky:

Zlatan znovu baví: Kopačky ještě neodkládám! Proč by mohl zůstat v United?

Exkluzivně pro Ronalda! Tyhle kopačky může obout jedině Cristiano

Génius i ve čtyřiceti! Jak cvalík Ronaldo parádně umotal soupeře?

Foto: Facebook Ljubomir Fejsa, Reuters  (tom)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru