Já jsem Millwall! Fotbalový chuligán-hrdina se postavil teroristům s holýma rukama!

Londýnský tým Millwall hrající třetí anglickou ligu je proslulý tvrdými fanoušky ultras, o nichž mimo jiné pojednává i populární film Green Street Hooligans v hlavní roli s Elijahem Woodem.

Sedmačtyřicetiletý fanoušek Roy Larner této pověsti Millwallu dostál. Při sobotním teroristickém útoku v Londýně se třem atentátníkům s noži postavil s holýma rukama.

„Měl jsem v sobě asi čtyři nebo pět piv, takže ne moc. Přesto jsem absolutně nemyslel na svou bezpečnost,“ komentoval později svůj čin pro britský deník The Sun.

Larner seděl v sobotu s přáteli v hospodě, když dovnitř najednou vběhli útočníci s mačetami. Neohrožený fanoušek na ně a jejich a výkřiky „Islám“ a „Alláh“ reagoval po svém: „Udělal jsem pár kroků směrem k nim a zakřičel: Fuck You, I’m Millwall!“ (Jděte do pr****, já jsem Millwall!)

Roy Larner, fanoušek Millwallu, který se bránil proti teroristům holýma rukama. Foto: dailystar.co.uk

Přečtěte si také:

Trapas Belgičana! Jak zbaběle chtěl hvězdný bek Tottenhamu využít Vaclíkova zranění?
Žádný vtip! Julius Lavický si za Vyšehrad skutečně zahraje třetí ligu proti Vltavínu!
Ronaldo se na oslavách odvázal! Fanoušky Messiho naštval drzý pokřik!

Pak se strhla mela, díky které ale měli ostatní hosté čas utéct. S největší pravděpodobností tak Larner svým bláznivým činem zachránil několika dalším lidem život.

„Oni měli dlouhé nože a já se snažil čelit jim jen holými pěstmi. Bodli mě osmkrát, ale já neustále křičel, což je provokovalo ještě víc.“

Nakonec ale útočníci hospodu opustili a pokračovali dál ve svém řádění. Larner navzdory zraněním ještě vyběhl ven a chtěl s nimi dál zápasit.

Zanedlouho však útočníky zneškodnila policie a Larner, který si vysloužil přezdívky „Lev z London Bridge“ byl převezen do nemocnice.

Tam byl přijat v kritickém stavu a podstoupil operaci, již v neděli se však jeho zdravotní stav rapidně zlepšil.

Roy Larner, fanoušek Millwallu, který se bránil proti teroristům holýma rukama. Foto: Facebook Roy Larner, fanoušek Millwallu, který se bránil proti teroristům holýma rukama. Foto: Facebook

Přečtěte si také:

Koho měli za vzor Messi, Ronaldo či Zlatan jako kluci? A kdo obdivoval Rosického?
Lepší než táta! Jak Cristiano Ronaldo jr. báječně vymotal obranu při oslavách triumfu v Lize mistrů?
Takovou oslavu titulu jste ještě neviděli! Fanoušci Besiktase vyrazili na zápas loděmi!

Hrdina ani jeho přátelé neztratili smysl pro humor a na další týden, který Larner stráví v nemocnici, od svých přátel obdržel originální dárek na zotavení: knihu s názvem „Nauč se utíkat“.

„Kámoši Roye Larnera mají legrační smysl pro humor.“

Při útoku na mostě London Bridge, kde teroristé najeli dodávkou do chodců, a následně v blízké čtvrti Borough Market, kde poté útočili na lidi mačetami, zemřelo v sobotu 7 lidí.

Foto: dailystar.co.uk, Facebook (tom)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru