Nastavený čas Milana ŠTĚRBY: Kouzlo Zinedina Zidana v Realu Madrid trvá dál

Od ledna minulého roku, kdy se Zinedine Zidane ujal postu trenéra A-týmu Realu Madrid, získal už čtyři trofeje a ještě na jednu významnou budou jeho hráči v této sezoně útočit, a to ve finále Ligy mistrů proti Juventusu.

Nedá se říct, že by s jeho příchodem nastaly nějaké dramatické změny v taktice nebo ve složení mužstva. Za jeho vlády přišel jenom Álvaro Morata. Ten se ovšem de facto pouze vrátil do klubu, který ho vychoval. Další novou tváří je Mariano Díaz, kterého si Zidane přivedl z B-týmu, ale v této sezoně sehrál jen okrajovou roli.

Hlavní změnou prošel přístup hráčů. Zidane je dokázal naočkovat posedlostí, kterou byl pověstný během hráčské kariéry on sám. Real Madrid vybojoval v lize 17 bodů zásluhou gólů vstřelených v posledních deseti minutách hry. Celkem takhle Real bral body na poslední chvíli v devíti utkáních La Ligy.

Zinedine Zidane Real Madrid

Zidane pracuje s kompletními fotbalisty, kteří dobře vědí, co mají na hřišti dělat. Trenérská práce v Realu je v tomhle ohledu hodně specifická. Hráči spíš než excelentního a dominantního taktika potřebují psychologa s dostatečnou autoritou. A tu Zidane s ohledem na svojí minulost rozhodně má.

Jako jeden z mála může plně porozumět tomu, čím si hráči Realu během zápasu i celé sezony procházejí. A všichni si to dobře uvědomují. A na tipování posil, případně taktické věci nebude ZidaneRealu nikdy sám.

Zinedine Zidane Real Madrid

Spojení Zidane – Real Madrid může úspěšně pokračovat ještě mnoho let.

Přečtěte si taky:

Real sebral Barceloně titul. Cristiano Ronaldo rozhodl za pouhých 100 vteřin!

Oslavy Realu? Sergio Ramos drsně zesměšnil Piquého z Barcelony!

Foto: Reuters
Milan Štěrba Autor článku
Milan Štěrba
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru