Umpire Honzy HOMOLKY: Trenérský souboj ve čtvrtfinále byl jednoznačný! Češi na 6. místo patří právem

Rusové ale byli bruslivější, živější, lepší v koncovce. A hlavně lépe připraveni! Kouč Oleg Znarok porazil Josefa Jandače rozdílem dvou tříd.

Brankářská síla měla být vyrovnaná. Petr Mrázek se šplhá na post jedničky v klubu, Andrej Vasiljevskij už je v Tampě pánem brankoviště. Francouze hokejový svět poznává, podobně jako Sorokina. Jenže ruští trenéři dostali do pohody oba dva brankáře a tak sborná láme rekordy z dob Treťjaka v neprůstřelnosti.

Andrej Vailevskij. Foto: Reuters

Přečtěte si také:

Francouzova kouzla nestačila. Český sen končí, ve čtvrtfinále ho rozmetali Rusové
Nejodvážnější fanynka MS! Kanaďanka si namalovala vlajku na nahé tělo
Tragikomický konec Italů na MS. Tomuhle gólu se nejvíc smějí Slováci!

Obránci Rusů nejsou žádní zázrak. Kiselevič, Zub, Antipin, to není přece žádná extratřída. Ano, zvedl to Orlov a jména jako Gavrikov a Provorov budou hrát pravidelně NHL několik let. Jenže teď a tady se dala sborná potrápit.

Místo toho Rusové skvěle zahušťovali střední pásmo, rozvraceli rozehrávku v zárodku a byli všude o krok vepředu. Všechny lajny byly poskládané lépe než český tým. Komentátor zápasu zmínil, že před třetí třetinou se zkouší pátá varianta na turnaji…a zase neúspěšná. Místo toho hráli prim Kuzněcov, Panarin či Dadonov. Chemie jednotlivých formací byla největším rozdílem v zápasu a nebýt brankáře skóre mohlo být klidně 2:8.

Utkání si můžete pustit v O2 TV!

[blog_program_info id=“14236744″]

[blog_gallery id=“53813″ style=“block“]

Přičtěme k tomu také to, že Rusové se před zápasem celý den stěhovali. Ale i tohle vzali s pro ně až netradičním nadhledem. Většinou jsou rozmazlení a chtějí výjimečné podmínky. Tenhle ruský tým ale vypadal i na ledě velmi pokorně.

Samozřejmě, že čeští hráči na ledě neodvedli maximum. Jakub Voráček, David Pastrňák či hlavně Tomáš Plekanec  zůstali daleko za očekáváním. Ale jak turnaj postupoval, nefungovalo vůbec nic.

Přesilovky ve čtvrtfinále byly zoufalé. Přitom právě fauly Rusů v útočném pásmu skýtali zřejmě jedinou šanci, jak se zápasem něco udělat.

Z úst trenérů jsme během turnaje slyšeli „Nevíme, čím to je“. Tohle přiznat veřejně je podle mě sebepoprava. Mužstvu chyběl generál, šéf. Ruku na srdce, náš tým nepřehrál Nory, upotil zápas s Finskem a s Kanadou a Ruskem jasně prohrál.

Na medaili to nebylo a dlouho by být nemělo. Výsledky dvacítky snad ani nemá cenu rozebírat. Konečná ve čtvrtfinále a šestá místa se stávají standardem. A to je na celé věci nejhorší.

Nesouhlasím s tím, že Češi nezvládají klíčové zápasy, vždyť proti silným týmům nezvládají  ani méně důležité, vyhrají výjimečně.

Patří do šestky, ale jsou bez diskuze právě šestí. A není to tak dávno, co postup do čtvrtfinále závisel na výsledku utkání Norsko-Švýcarsko…

A to je dostačující memento.

Foto: Reuters
Jan Homolka Autor článku
Jan Homolka
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru