Bitevní pole Vlasty KAISERA: Schick je pro Italy šik! Největší hvězdy prohání i ve statistikách

Zapojeny jsou všechny největší kluby: Inter, AC Milán i Neapol. A také Juventus, který je v poslední době zvyklý vždy vynášet trumfová esa.

Pamatuji si pochvalné komentáře italského tisku na výkony a rozhodující góly Tomáše Shuhravého. Mnoho z nich jsem pro české noviny překládal. Bylo to ještě před érou internetu, takže takové informace mohly mít pro české fanoušky snad i cenu zlata.

Tomáš Skuhravý takovou cenu každopádně měl pro CFC Janov, klub, v němž se stal historicky nejlepším ligovým střelcem moderní éry a který v rámci Itálie nikdy neopustil. I když kolosální nabídky rozhodně nechyběly, tehdejší majitel Janovanů Aldo Spinelli mluvil o rodinném stříbře, které se neprodává.

https://www.instagram.com/p/BRncWCSjN63/?taken-by=p_schicky

To majitel druhého janovského klubu, Sampdorie, je daleko vstřícnější. Massimo Ferrero to zkoušel jako herec a nyní je filmovým producentem. Dobře ví, že film i fotbal mohou být dobře výdělečnou show, když umíte včas a dobře koupit a včas a dobře prodat.

Současný rostoucí zájem o Patrika Schicka, hráče, jehož příchod do Itálie vloni v létě žádnou větší pozornost nevzbudil, se mu může snově rentovat. On sám za něj zaplatil pražské Spartě 4 miliony eur, nyní se hráčova cena šplhá někam k desetinásobku! A Ferrero se může před médii patřičně natřásat, což dělá často a rád. Kromě vítězství v janovském derby to je ostatně jediný důvod, proč v této sezóně Sampdoria někoho zajímá…

https://www.instagram.com/p/BTUT9_7jKUy/?taken-by=p_schicky

Přečtěte si také:

Udělá Juventus ze Schicka nejdražšího Čecha historie? Dohoda už je prý na světě!
Plzeň uctila Rajtorala videem, co vám vžene slzy do očí! Ohradila se i proti tvrzením Sportu
Krásná barcelonská pocta Messimu za 500. gól. Co mu vzkázal Ronaldinho?

Patrik Schick uměl zaujmout i v minimu času, který mu byl zprvu přidělen. Většinou nastupoval jako hráč z lavičky a choval se jako super-náhradník. Svými akcemi i góly obranu soupeře uměl zdatně rozvrátit.

Až tak dobře, že se posunul do základní sestavy a poslední tři ligové góly (dosažené v rámci posledních čtyř kol) už dal coby její člen. Skóroval proti Interu, který o něj jako první projevil intenzivnější zájem, skóroval proti Sassuolu. A vše vyšperkoval úchvatným sólem proti Crotone, kterým živě připomněl dnes už legendární gól Dennise Bergkampa z utkání Arsenalu proti Newcastlu.

[fve] https://www.youtube.com/watch?v=IicmCu47pMo[/fve]

Schick dal už deset ligových branek, k tomu přidal i dvě v Italském poháru.  V Serii A je jeho gólový průměr zcela srovnatelný se zkušenými harcovníky, kteří jsou na čele tabulky střelců.

Pro srovnání: Andrea Belotti (FC Turín, 25 branek, 1 gól za 105 odehraných minut), Edin Džeko (AS Řím, 25 branek, 1 za 108 minut), Gonzalo Higuaín (Juventus, 23 branek, 1 za 112 minut), Mauro Icardi (Inter, 24 gólů, 1 za 116 minut) a Patrik Schick (Sampdoria, 10 gólů, 1 za 117 minut).

https://www.instagram.com/p/BTPOHoeDxPO/?taken-by=p_schicky

Přečtěte si také:

„Franto, budeš nám chybět!“ loučily se hvězdy s Rajtoralem. Co stálo za jeho smrtí?
Zlatanův parádní vzkaz po zranění! Vrátím se silnější! Doteď jsem hrál na jedné noze!
Přeskočilo mu? Trenér Sparty Rada po Plzni bláznivě řval na novináře. Co říkáte na jeho výlev?

Schick se přitom svého času neprosadil ve Spartě a na hostování v Bohemians dal za celou sezónu méně branek, než zatím stačil dát ve svém prvním roce v Itálii.

Je tedy česká liga tak dobrá? Nebo italská liga tak slabá? Nebo prostě Schickovi maximálně svědčí italské podnebí a ožil zde i díky výrazně větším stimulům? Třeba těm finančním – podle posledních zpráv je před vynesením trumfového esa skutečně turínský Juventus, semifinalista Ligy mistrů. Nabízí totiž údajně 40 miliónů eur!

Šikovný Čech Schick by se tedy všem italským velkoklubům do sestavy moc šikoval, proto se už jejich zástupci také šikují před branami sídla Sampdorie. Patrik je pro Italy totiž velmi šik! A nejenom on – jak se zde s nadsázkou píše, Italové jsou do něj blázni, ale ještě víc prý do jeho krásné sestry, modelky Kristýny…

https://www.instagram.com/p/BTRwPVhgAce/?taken-by=kristynaschickova

Přečtěte si také:

FOTO: Schickova sestřička se nestydí ani nahoře bez! Italové milují krásnou Kristýnu skoro stejně jako Patrika!

 

Foto: Instagram
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru