Jaromír Jágr a jeho nejlepší hláška všech dob. Čím dostal komentátora?

Hokejové kvality Jaromíra Jágra jsou nesporné, jak by jinak mohl hrát nejlepší hokejovou soutěž světa i ve 45 letech?

„Džegr“ je však výjimečný i mimo led. Na jeho lidskou stránku zavzpomínal téměř 70letý sportovní komentátor Mike Lange, který při přesunech Pittsburghu Penguins sedával vedle Jágra pět let v autobuse.

Mike Lange

Hned na začátku 90. let si dlouhovlasý mladík udělal v Pittsburghu dobrou pověst. Ještě mu moc dobře nešla angličtina, ale ani to nebránilo, aby si Lange Jágra navždy vryl do paměti, jak potvrdil pro theplayerstribune.com.

„Podíval se na mě, jako by mi chtěl něco říct. Pak vytáhl peněženku. Nevěděl jsem, co se děje, myslel jsem, že mi chce ukázat české peníze nebo fotky jeho rodiny. Pak ale vytáhl fotku prezidenta Ronalda Reagana a ukázal palec nahoru.“

Vymyslím hlášku

Tím si Jágr okamžitě získal sympatie a dal najevo, jak těžce komunistický režim v Československu vnímal, což svým číslem připomíná dodnes. Netrvalo dlouho a útočník z Kladna dokonce začal Langeovi pomáhat s komentováním.

Když Jágr zlepšil svou angličtinu, zjistil, že Lange je při komentování známý vymýšlením speciálních hlášek. Proto se český hokejista rozhodl, že mu nějakou vymyslí také. Kromě toho „přišil“ svému oblíbenému komentátorovi i přezdívku – Michael Michael Motorcycle.

Jaromír Jágr

Přečtěte si taky: Dojatý Jágr! V Pittsburghu jej uctili parádním videem na kostce

A nakonec přispěl Langeovi i tou slibovanou hláškou – dal si na ní záležet skutečně několik měsíců, zkoušel různá slova a dokola je měnil. „Jednoho dne si ke mně v autobuse přisedl s typickým jágrovským úsměvem a tvrdil, že už to má, byl šťastný a hrdý. Požádal jsem ho, ať mi to napíše na papírek. A napsal mi to v češtině.

Když mu Jágr hlášku přeložil, poslal tím komentátora do kolen. Fráze, kterou vymyslel Jágr, bude navždy mou nejoblíbenější. Stále mám ten papírek uschovaný v krabici od bot.“

A co že to Jágr tehdy vlastně napsal?

Vykouřil si ho jako špatnou cigaretu.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr

Langeova slovní spojení jsou velmi oblíbená mezi hokejovými fanoušky. A český hokejista dokázal svou výjimečnost – obohatil svým umem nejen hokej, ale i jeho komentování.

Přečtěte si taky: „Nadešel čas.“ Jágr způsobil na síti poprask! Co naznačil fanouškům?

Prostřednictvím O2 TV můžete sledovat přímé přenosy z play-off NHL:

[blog_program_info id=“13504907″]

[blog_program_info id=“13504911″]

Foto: Reuters, Facebook Jaromír Jágr, Twitter, mediaweb.wpxi.com  (tom)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru