ROZHOVORY: Sparťan Šural zaskočil kritiky! Penalta byla jasná, tvrdí po duelu s Brnem!

Na sociálních sítích se okamžitě po sporné situaci rozběhly tradiční diskuse. Penalta, nebo simulování?

Záložník Sparty Josef Šural zakopl v souboji s Brnem o nohu Ukrajince Taščiho a rozhodčí Jan Jílek nařídil penaltu, která nakonec Pražanům pomohla rozhodující měrou k vítězství 3:2.

[blog_program_info id=“13258996″]

Ke kontaktu obou hráčů došlo jasně. Ale musel Šural opravdu padat?

[blog_poll_start][poll id=“593″][blog_poll_end]

„Z mého pohledu šlo o jasnou penaltu. Míč jsem si hodil dopředu, chtěl jsem za ním běžet a najednou mi tam strčil nohu, o kterou jsem zakopl. Ruce nahoru mi nevyletěly, nikam jsem se neodrážel, podle mě penalta. Hráči Brna ani nikterak neprotestovali,“ řekl Josef Šural v rozhovoru pro klubový web Sparty.

Pro Šurala šlo o specifický zápas. V Brně s velkým fotbalem začínal, navíc za Zbrojovku hraje jeho mladší bratr Jakub. V zápase se oba potkávali vcelku často.

„Já jsem se tomu popravdě příliš nevěnoval, čili žádné hecování neproběhlo. Původně jsem měl odehrát zápas na hrotu, takže bychom se tolik nepotkávali, ale nakonec nemohl nastoupit Venca Kadlec a my jsme si na sebe s bráchou tak nějak zbyli. Je to fajn zkušenost. Jakub je mladý a šikovný hráč, který se hodně snažil, ale nějak nás nezlobil,“ uvedl Šural.

Přečtěte si také:

VIDEO: Gólové hody na Letné! Spartě pomohla proti Brnu i hodně sporná penalta!
VIDEO: Další číslo letce Lafaty, nebo červená pro Zavadila? Nevídaná potyčka fotbalových „důchodců“!
VIDEO: Slávista Mešanovič geniální patičkou rozlouskl drama v Karviné! Jeho gól slavil i spoluhráč „naháč“!

Na výhře Letenských se dvěma góly podílel David Lafata. V prvním poločase dotlačil míč zblízka za záda Dušana Melichárka, po změně stran proměnil pokutový kop. Dostal se tak na čtvrté místo v historické tabulce Klubu ligových kanonýrů. 196. a 197. gólem kariéry přeskočil Václava Daňka.

Na dohled má Lafata navíc i třetí místo předválečného kanonýra SK Plzeň Antonína Hájka, jenž eviduje 199 gólů.

Sestřih zápasu:

Rozhovor s Davidem Lafatou po utkání:

[fve] https://youtu.be/FLPesQiKw5w[/fve]

„Věděli jsme, že to bude obtížnější, než na Slavii. V kabině dostali hráči trochu do těla, protože jsme si nechali vyrovnat zbytečně ze standardní situace. Je to o obětavosti každého hráče. Takhle to nejde,“ řekl po zápase trenér Petr Rada.

Rozhovor s trenérem Sparty Petrem Radou:

[fve] https://youtu.be/uEb-6ent0p8[/fve]

Trenér Zbrojovky Svatopluk Habanec byl po zápase celkem pochopitelně rozmrzelý. Jeho tým si na Letné vytvořil hodně šancí. „Vzhledem ke střelám a šancím, které jsme měli, tak si paradoxně myslím, že jsme byli lepším mužstvem. Sparta hrála nervózně, takovou ji neznám. Mrzí mě, že jsme tady dnes nevyhráli,“ prohlásil Habanec.

Rozhovor s trenérem Brna Svatoplukem Habancem:

[fve] https://youtu.be/tcXths66ExY[/fve]

Vrchním spalovačem šancí byl Jakub Řezníček. „Nemám štěstí. Myslím, že jsme to neřešil špatně. První mi vyrazil špuntama, i tu šajtli chytil dobře. Při těch dvou centrech jsem čekal na zadní, jestli to propadne. Tam jsem nebyl připravený. Chybělo mi asi jen štěstí,“ okomentoval Řezníček své příležitosti.

Rozhovor s Jakubem Řezníčkem:

[fve]https://youtu.be/P8A_8O78fgs[/fve]

Foto: reprovideo (fik)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru