Fotbalový RADAR: Prohrát boj o titul by bylo neomluvitelným selháním Slavie. Její konkurence je trapná

Před Slavií teď podle mě nestojí cíl, nýbrž úkol – vyhrát ligu. Ne snad proto, že by sama byla tak výjimečná, i když samozřejmě před sérií 16 kol bez porážky musím jen a jen smeknout.

Titul by měla vyhrát už jen z toho důvodu, že její pronásledovatelé bojují spíše se svými vnitřními problémy než se soupeři. A tím »červenobílým« umetají cestu nahoru.

David Lafata David Limberský

Přiznám se, že jsem po vydařené zimní přípravě před jarní sezonou favorizoval Spartu. Podmínil jsem to však uzdravením Tomáše Rosického, jenž by v plné síle jistě svému týmu pomohl. To, že nadále není k dispozici, je jedním – nikoli však jediným – důvodem letenského propadu. A to jsem samozřejmě ještě nemohl tušit, že odejde klíčový hráč Bořek Dočkal.

Bořek Dočkal v zápase s Rostovem

I ve stávajícím složení by však Sparta rozhodně měla odvádět daleko lepší práci. Až na výjimky mi však všichni její hráči přijdou totálně z formy. Jsou špatně fyzicky a hlavně mentálně připravení a není mezi nimi nikdo, kdo by zbytek mužstva strhl a vyburcoval.

Odnesli to trenéři, kteří pochopitelně nesou hlavní díl odpovědnosti. Do zrcadla se však musejí podívat také lidé z vedení klubu.

Dlouhou dobu jsem měl z reakcí řady sparťanských fanoušků dojem, že za všechno špatné nese vinu Jakub Otava. Ten už v klubu není a hle – ono to funguje hůř než předtím. Teď se tedy zřejmě bude hledat nová žába na prameni. A že už takových bylo – Jozef Chovanec, Jaroslav Hřebík, Zdeněk Ščasný

Vše má přitom kořeny už v předčasném odchodu Lukáše Přibyla, od jehož tragické smrti se za celých pět let nepodařilo najít člověka, který by dostal důvěru majitele a postavil se s veškerými potřebnými kompetencemi do čela klubu.

To, že se takový funkcionář stále hledá, je smutnou zprávou nejen pro Spartu, ale i pro celý český fotbal.

Přečtěte si taky: Ještě větší ŠOK na Letné! Spartu má převzít bývalý kouč repre Rada!

Nejlepší management? Aha…

To v Plzni prý mají nejlepší management v lize. Alespoň podle zimního prohlášení vlastníka klubu Tomáše Paclíka.

Nevím, podle jakých měřítek to posuzuje, ale jenom shrnu, co se za měsíc od tohoto výroku přihodilo.

Josef Hušbauer, Roman Hubník

Katastrofální herní projev, kvůli němuž obhájce trofeje tak tak zdolá nejhorší tým v lize a Liberec porazí jen díky gólu z ofsajdu.

Nulový přínos nákladných zahraničních posil Andrease Ivanschitze a Erika Janži.

Paclíkovo vystoupení na Vysoké škole ekonomické, kde zpochybnil pozici trenéra Romana Pivarníka a na paškál si vzal dokonce i naši televizi, která podle něj má jen desetinu abonentů oproti skutečnosti.

Pivarníkovy zmínky o mediální kampani, na kterou přitom ironií osudu zadělal právě naprosto nevhodný a nešťastný načasovaný výrok majitelův.

A nyní navíc další skandál notorického průšviháře Davida Limberského.

David Limberský

Jak vidno, vládne v Plzni ryzí profesionalismus se vším všudy. Možná že kdyby se tamní bafuňáři místo reakcí na seriál Vyšehrad a jeho protagonisty zabývali tím, proč hra dlouhodobě stojí a padá jen s výkony dvaatřicetiletého stopera, posunuli by se dál.

Jenže to museli vystoupit z bubliny, v níž už nějaký čas žijí.

Přečtěte si taky: Limberský utekl z hotelu na noční tah! Vedení Plzně přišlo s razantním řešením

Všechno hraje do červenobílých karet

S tak trapnou konkurencí se Slavia prostě musí vypořádat a uhájit první příčku. Nebude to jednoduché, protože poslední krůčky na vrchol bývají nejtěžší, ale v Edenu teď na rozdíl od pronásledovatelů vládne pohoda a euforie.

Slavia

Klíčová rozhodnutí se tu v poslední době dělají správně a v pravý čas.

Kádr je dobře poskládaný a hráči jsou hladoví po úspěších.

Trenér má vítězné zkušenosti a k tomu i respekt a autoritu.

A po letech útrap se povedlo probudit i slávistickou veřejnost.

Zkrátka a dobře, »sešívaní« drží všechny trumfy a jestli si je nechají vyrazit z ruky, bude to jen a jen jejich kolaps.

V tuto chvíli to nezní moc pravděpodobně, ale už sobotní bitva na těžkém terénu U Nisy, kterou vysíláme v přímém přenosu, připravenost lídra tabulky náležitě prověří.

[blog_program_info id=“12723091″]

Přečtěte si taky: Fotbalový RADAR: Nový formát je cesta správným směrem, ale nejdůležitější krok k zatraktivnění ligy musejí učinit kluby

Prostřednictvím O2 TV můžete sledovat živě další tři přímé přenosy z víkendového kola:

[blog_program_info id=“12696255″]

[blog_program_info id=“12720284″]

[blog_program_info id=“12767509″]

Foto: Reuters, Facebook SK Slavia Praha
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru