Volejbalistka Tiffany bývala muž! V Itálii se její soupeři bouří! Má prý výhodu!

Narodil se v Brazílii jako kluk se jménem Rodrigo. Díky své výšce 194 cm se není čemu divit, že začal hrát volejbal. A byl v něm dobrý, takže se díky němu dostal až do Evropy.

Něco ale nebylo tak docela v pořádku. Rodrigo se totiž vždycky cítil trochu jako žena.

Proto se v roce 2015 rozhodl pro radikální krok. Podstoupil operaci změny pohlaví a po následné hormonální léčbě se z Rodriga stala Tiffany.

[blog_gallery id=“46686″ style=“block“]

Ve volejbalové kariéře ale v Belgii pokračoval(a) Rodrigo/Tiffany dál. Za Vosselaar hrál(a) dál mezi muži.

„Ano, je to zvláštní, ale nejdůležitější věcí je to, že dělá svoji práci. Musíme se s tím srovnat,“ měl jasno trenér Voselaaru Erik Van Drom.

Po splnění všech nutných podmínek se z Rodriga stala žena i úředně. To otevřelo i její cestu do ženského volejbalu.

„Existuje nové pravidlo, že se transsexuálové mohou připojit k ženám. Doufám, že se tak brzy po operaci a hormonální léčbě stane,“ věřila Tiffany ještě před operací

19. února 2017 se její přání splnilo. Dvaatřicetiletá Tiffany odehrála svůj první zápas jako žena za italský druholigový klub Golem Palm.

Perličkou je, že o mužské minulosti neměli v klubu nejprve ani tušení. Když ale všechno vyšlo najevo, nikdo s tím neměl větší problém.

Jinak už se na to dívají soupeřky, protože Tiffany je díky svým fyzickým proporcím pro svůj tým ničivou zbraní. Při debutu zaznamenala 24 bodů.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=cn4SBSJQaV4[/fve]

„Bude mít mou úctu za vše, čím prošla. Sportovně ale nejsou její fyzické parametry srovnatelné se ženami,“ stěžovala si pro La Gazzetta dello Sport kapitánka Trentina Silvia Fondriestová.

Stížností na působení Tiffany v ženské soutěži je však podstatně víc. Prezident italské ženské ligy Mauro Fabris už oznámil, že organizace se případem bude zabývat.

Co myslíte vy, měla by mít Tiffany právo hrát mezi ženami?

Foto: 24sata.hr, welt.de, hln.be, trentinocorrierealpi.gelocal.it, Facebook Golem Volley (pol, fik)
Jiří Fišara Autor článku
Jiří Fišara
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru