Dočkal definitivně odešel ze Sparty do Číny! Boss Křetínský má zajímavé přání! Souhlasíte s ním?

Sparta informaci o přestupu Bořka Dočkala potvrdila v sobotu ráno na svých oficiálních stránkách. Tahoun pražského celku odchází do čínského celku Henan Jianye, částku sice Sparta nezveřejnila, hovoří se ale o 234 milionech korun.

„Odchod pořád není věc, ze které bych měl radost. Sparta byla v mé kariéře zatím jednoznačně nejvíc a strašně rád jsem za ni hrál. Věřím, že se do Sparty ještě vrátím, a že jsem za ni ještě neodehrál svůj poslední zápas,“ prohlásil Dočkal pro oficiální sparťanský web.

„Cestoval jsem sem samozřejmě s řadou otazníků, neuměl jsem si mnoho věcí představit. Ale z toho, co jsme zde s manželkou viděli, jsou naše dojmy pozitivní, všechno bylo na náš příjezd dokonale zajištěno, “ dodal Dočkal pro Český rozhlas.

Za sebou už má i společnou večeři s trenérem čínského klubu. „Z jeho slov bylo znát, že má z mého příjezdu skutečnou radost. Očekávání zjevně nebudou malá, ale myslím, že na tlak jsem připravený dobře,“ řekl Dočkal.

Přečtěte si také:

VIDEO: Krvavá lázeň na Letné: Sparťan Pulkrab vypadal po duelu s Rostovem jako boxer!
Smolař roku! Gól City připravil sázkaře o milion! Jaké bolestné mu nabídl legendární Oliver Kahn?
VIDEO: Zapište si to jméno! Mladík z Barcelony v Lize mistrů úžasně vyškolil Dortmund. Je to nový Messi?

 

Sparta už bez své opory hrála ve čtvrtek v Evropské lize proti Rostovu. Jak si bez něj povede v domácí soutěži můžete v neděli sledovat na stanici O2 TV Sport, která vysílá zápas s Jabloncem.

[blog_program_info id=“12242674″]

Podle generálního ředitele klubu Adama Kotalíka bude Dočkalův odchod velkou ztrátou, každopádně by mohl pomoci ostatním hráčům v rozletu. „Přicházíme o důležitého hráče, ale zároveň je to velká výzva a příležitost pro ostatní, aby zaujali jeho místo.“

Klub navíc potvrdil, že náhradu za Dočkala bude hledat ve vlastních řadách.

„Bořek jako individualita půjde samozřejmě nahradit velmi těžko, každopádně rozhodli jsme se už nebýt aktivní na přestupovém trhu a Dočkyho odchod vyřešíme vlastními zdroji. Může se jednat také o změnu v rozestavení,“ uvedl kouč Tomáš Požár.

K přestupu, který v českých podmínkách nemá v posledních letech obdoby, Dočkal by se měl stát 11. nejdražších Čechem v historii, se vyjádřil i vlastník Daniel Křetínský.

Daniel Křetínský

„Finálně jsme se po dalším kole jednání s ohledem na mimořádnou finanční atraktivitu nabídky pro hráče i klub rozhodli přestup akceptovat. Zásadní roli hrálo také stanovisko sportovního vedení, které je připravené se se situací vypořádat bez jakéhokoli kompromisu v plnění našich sportovních cílů. Osobně pevně věřím, že se Bořek po ukončení čínského angažmá do Sparty vrátí.“

[blog_poll_start][poll id=“536″][blog_poll_end]

[blog_gallery id=“46607″ style=“block“]

Foto: sparta.cz, Twitter, Reuters, Facebook AC Sparta Praha, Twitter (jz)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru