Smutný konec tlouštíka! Brankář Suttonu kvůli svačině na lavičce v skončil v klubu a vyšetřuje ho asociace!

Wayne Shaw se stal ze dne na den internetovým hitem. Brankář Suttonu, outsidera z páté ligy, si v osmifinále FA Cupu proti slovutnému Arsenalu vychutnal přímo na střídačce masový sendvič a video s jeho kouskem obletělo celý svět.

Přečtěte si také: VIDEO: O poločase byl v baru, na lavičce se cpal. Obřího brankáře teď miluje celá Anglie!

[blog_gallery id=“46494″ style=“block“]

Jenže happyend nečekejte. Sympatický tlouštík se ocitl v pořádném průšvihu, který znamenal jeho konec v klubu, kde působil od roku 2009 a kromě pozice rezervního brankáře byl i součástí realizačního týmu.

Shaw totiž do křížku s pravidly pro sázení, která jsou pro fotbalisty v Anglii striktní. Tlouštíka i celý klub začala vyšetřovat jak anglická Fotbalová asociace, tak i komise, která se zabývá sázkami ve sportu.

[blog_program_info id=“12242346″]

„Je to obrovské zklamání. Když se na nás snesla ta obrovská bouře kritiky, museli jsme to jako klub rychle vyřešit. Wayne nabídl, že z klubu odejde a náš předseda to přijal. Došlo i na slzy, když jsem s Waynem mluvil po telefonu. Je to hodně smutný konec tohoto skvělého příběhu,“ řekl kouč Paul Doswell pro deník Guardian.

Sázková kancelář The Sun Bets vypsala vysoký kurz 8:1 na to, že si Shaw dá na střídačce něco na zub.

„Říkal jsem si, že udělám trochu srandy. Pár kluků se mě dopředu na tu sázku ptalo. Říkal jsem jim, že jsem celý den nic nejedl, tak si možná něco dám. Měli jsme už vystřídáno a prohrávali jsme 2:0. Sendvič jsem měl připravený už o poločase, měl jsem tam nějaké brambory a maso,“ řekl po zápase bezelstně Shaw.

Sestřih zápasu:

Kancelář však nakonec vyplatila na výhrách za tenhle žertík pětimístnou sumu v librách. A protože fotbalisté v Anglii nesmějí sázet ani přímo, ani zprostředkovaně, natož sázky organizovat, či manipulovat, začala se o Shawa zajímat fotbalová asociace i úřad, který sázky ve sportu monitoruje.

„Čestnost ve sportu není žádný vtip. Zahájili jsme vyšetřování a musíme zjistit, co přesně se stalo,“ poznamenal Richard Watson z Komise pro sázení.

Velká sláva, která zápas provázela, se pro Sutton kvůli vtípku změnila v hotovou noční můru!

Fanoušci, včetně třeba bývalého reprezentanta a nyní moderátora BBC Gary Linekera jsou však na straně Shawa.

„Den za dnem fotbal ztrácí své srdce a smysl pro humor.“

„Wayne Shaw byl vyhozen za jedení koláče.

Luis Suaréz nebyl vyhozen za jedení protihráčů.

Logika.“

„Wayne Shaw nesmí jíst koláč, ale FIFA může prodat mistrovství světa do Kataru. S fotbalem není něco v pořádku.“

Foto: Reuters (fik, mal)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru