Vrať se do Brazílie! Viceprezidentka srbského klubu šokovala – zastávala se rasistů

Bělehradské derby mezi FK Rad a Partizanem doprovodilo nechutné chování fotbalových hooligans. Brazilec Everton Luiz ve službách hostujícího mužstva se stal terčem nepřijatelných rasistických útoků.

Nadávky na jeho adresu se z tribun ozývaly v průběhu celého zápasu, když byl u míče, dav vydával zvuky jako opice. Vrcholem však byl předem připravený nenávistný transparent.

Cedule byla odstraněna až na popud rozhodčích. Šokovaný fotbalista jen směrem k davu zdvihl prostředníček v odvetném gestu a stadion opustil se slzami v očích, přestože jeho tým zvítězil 1:0. FK Rad má kvůli tomuto incidentu zavřený stadion.

V čase 0:14 ukazuje Brazilec fanouškům zdvižený prostředníček:

[fve]https://youtu.be/Z1oVbY14Q7o[/fve]

Čekali byste, že vedení klubu rasistické útoky odsoudí? Reakce viceprezidentky týmu FK Rad Jeleny Poličové překvapilo celou fotbalovou veřejnost. Na jejím facebookovém profilu se objevil krátký vzkaz, který ovšem po chvíli smazala.

„Byly to od něj falešné slzy. Proč se radši nevrátí do Brazílie, kde může na fanoušky ukazovat své tmavé prsty a bude všechno v pořádku.“

Jelena Polic

Facebookový příspěvek byl doplněn sloganem „No racism“ a pěti smajlíky.

Pohledná Srbka upozornila na to, že Brazilec na fanoušky ukázal vztyčený prostředníček. Navíc prý podle ní udeřil jednoho ze soupeřů.

Jelena Polic FK Rad

„Ale jen my jsme rasisti a nacionalisti. Zřejmě musíme respektovat ostatní víc než oni nás. Proč si nikdo nevšiml toho, co tenhle plačící hráč udělal,“ nechápe Poličová.

Brazilec chce bojovat dál

Everton Luiz rozhodně kufry nebalí a chce v Bělehradu zůstat dál! „Musíme takovým lidem ukázat, že jsme silnější. Nemůžeme jednoduše utéct. Chci, aby o takových věcech lidé věděli a nenechali je být,“ nevzdává se Brazilec, kterého chce paradoxně potrestat i manažer Partizanu Marko Nikolič, jenž tvrdí, že chování fanoušků bylo na poměry srbské ligy standardní.

Vypadá to, že tohle srbské angažmá Everona Luize stojí za to!

Přečtěte si taky: Casemiro na tréninku vyškolil RONALDA! Marcelo se smíchy málem zbláznil

Foto: Reuters, Facebook  (kl)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru