PILNÉHO domácí hřiště: Sparta bude bez titulu, klub potápějí skalní fanoušci

Sparta už je z evropských pohárů jednou nohou venku, v lize má čtyřbodovou ztrátu na Plzeň, která má zápas k dobru. Týmu aktuálně nepomáhají ani jeho skalní fanoušci. Ti se v derby s Bohemians ostře pustili do navrátilce do týmu Tiémoka Konatého.

Tiemoko Konaté

Záložníka z Pobřeží slonoviny vzalo vedení klubu na milost poté, co si chtěl v létě vytrucovat přestup do Steauy Bukurešť. Názory na návrat „zrádce“ do kabiny se samozřejmě různí, ale fanoušci by v tomto případě měli respektovat rozhodnutí letenského vedení.

Tím, že se z kotle budou ozývat nejrůznější urážky na jeho adresu, to Spartě herně rozhodně nepomůže. Konaté je bezesporu šikovný fotbalista a jestli má být Spartě na jaře prospěšný, tak by potřeboval spíš podpořit.

Je pravda, že sám Konaté si návrat do týmu vůbec neulehčil. Ve čtvrtek se i on podepsal pod debakl v Evropské lize na hřišti Rostova. Ta červená karta byla totiž úplně zbytečná a nemá cenu ji omlouvat nějakou přemotivovaností. Prostě udělat takový faul na polovině hřiště je samo o sobě hloupost, navíc Kotané už žlutou kartu měl.

Za zákrok na Kalačova mu rozhodčí mohl klidně ukázat červenou kartu, takže by šel ze hřiště stejně.

Přečtěte si taky: Čermákova nádherná trefa rozhodla! Sparta proti Bohemians nezářila, bere ale tři body

Získá důvěru fanoušků?

Když trenér Tomáš Požár avizoval, že pro zápas s Bohemians 1905 přijdou změny, očekával jsem, že Tiémoko Konaté bude utkání sledovat maximálně z lavičky. Ale ukazuje se, že tento záložník má u trenérů důvěru.

[blog_program_info id=“12075802″]

To samé by potřeboval cítit od fanoušků, i když ty na jednu stranu chápu. Byl to Konaté, kdo zradil jejich milovaný klub, kdo chtěl přestoupit jinam. Ale teď to chce zakopat válečnou sekeru.

Přečtěte si taky: Nastavený čas Milana ŠTĚRBY: Kauza Konaté aneb Zboží versus rudé srdce

Tiemoko konate

Jestli chtějí sparťané po třech letech získat mistrovský pohár, musejí se všichni semknout. Tým po vydařené zimní přípravě dostal v Rostovu tvrdou facku a z té se bude muset rychle vzpamatovat. To všechno navíc v době, kdy jde výsledkově nahoru největší rival letenských.

Slavia do jara vstoupila přesvědčivě. Proti Jihlavě předvedla solidní výkon a naznačila, že to s útokem na titul myslí vážně.

[blog_program_info id=“12075524″]

Jestli se sparťané nesemknou a nepotáhnou za jeden provaz, tak budou v květnu jen smutně sledovat, jak pohár pro mistra ligy přebírá jejich úhlavní nepřítel.

Přečtěte si taky: Slavia má první jarní výhru! Podívejte se, jak Milan Škoda dvěma góly sestřelil Jihlavu

Foto: Reuters
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru