Nové tréninkové centrum – digitální trendy a inspirace

V O2 jsme otevřeli nové Tréninkové centrum. Nováčci i stávající kolegové se nyní budou vzdělávat v super moderních prostorech. Najdou tu spoustu technických vychytávek, moderní učebny i stylový prostor pro relax. Proč tréninkové centrum vůbec vzniklo? A co v něm probíhá? Chtěli byste do něj nahlédnout? Na otázky odpovídá Andrea Nováková z týmu vzdělávání, která projekt vedla.

Jak vznikl nápad na vytvoření nového centra?

Chtěli jsme svoje zaměstnance vzdělávat efektivněji, zábavněji a s využitím digitálních technologií. Tomu bylo potřeba přizpůsobit jak obsah školení, tak i prostory, ve kterých probíhají. Tak vznikl nápad vybudovat nové tréninkové centrum, kde nebudou jen klasické učebny, ale i společný prostor, ve kterém můžeme školit úplně novým způsobem. Neměníme totiž jen tréninkové prostory, ale hlavně způsob, jakým školíme.

kuchynka_text

Kde konkrétně se nyní trénuje a pro koho jsou tréninky určeny?

Tréninkové centrum je hned naproti naší centrále, asi minutu pěšky. Školíme tady hlavně naše nové kolegy, kteří nastupují do O2 prodejen. Přijít ale můžou i všichni ostatní zaměstnanci, kteří se budou chtít něco naučit. Probíhají tu skoro všechny firemní tréninky a taky inspirativní setkání se zajímavými osobnostmi. Kdo z vás měl šanci se osobně potkat třeba se sportovkyní Katkou Neumannovou nebo hercem Jaroslavem Duškem?

Jaké jsou hlavní výhody nového centra?

Celý prostor je útulný, krásně prosvětlený a moderní. Největším plusem je ale co-workingová zóna, srdce našich učeben. Je zde simulátor práce na prodejně, chytrá zóna, kde je možné vyzkoušet naše produkty, jako je třeba O2 TV, a taky prostor pro samostudium. Tady se studují online kurzy nebo knížky z O2 Active knihovny. Stačí mít po ruce mobil nebo tablet a načíst si QR kódy.

Jak dlouho trvala realizace centra a co bylo z tvého pohledu nejtěžší?

Začali jsme už v létě a do celého projektu byly zapojeny desítky lidí (od architektů, projektantů, nákupčích, zedníků až po hygieniky a hasiče). Z O2 jsme na tom pracovali přibližně v pěti lidech. Pro mě bylo nejtěžší nést odpovědnost za něco, s čím nikdo příliš neporadil, a přitom to mělo výrazný dopad na provoz. Například takové detaily jako počet a rozmístění datových zásuvek nebo vyřezávání děr do počítačových stolů na míru. Pro každého je samozřejmost, že si má kde nabít notebook. Když ale stojíte před prázdnou halou, kde se teprve staví zdi, musíte na takové detaily myslet.

Co všechno proběhlo na slavnostním otevření?

Centrum jsme otevřeli stylově na Valentýna, 14. února. Po přestřižení pásky byl program hodně nabitý. Různá inspirativní setkání a workshopy, např. Prezentace v byznysu s Lukášem Hrdličkou ze Seduo.cz. Zaměstnanci si mohli vyzkoušet i virtuální realitu díky brýlím Microsoft Hololens. A poslední akcí slavnostního dne bylo milé setkání s bezprostředním hercem Jaroslavem Duškem.

panorama_text

Co přeješ novému tréninkovému centru O2?

Aby se tam trenérům dobře pracovalo a našim lidem dobře učilo :).

Pokud se staneš nováčkem v O2, nové prostory si dostatečně užiješ na vlastní kůži. Jdi na www.chcidoo2.cz a vyber si pozici, která tě zaujme.

-Aneta, Nikola #o2žije –

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek O2 HUB – nové inspirativní podhoubí pražské centrály
Nahoru