Biatlonové MS začalo skandálem! Fourcade sestřelil Rusa, pak utekl ze stupňů vítězů!

Mistrovství světa v biatlonu v rakouském Hochfilzenu začalo pořádně zostra.  Češi chtěli ve smíšené štafetě navázat na zlato ze šampionátu v Kontiolahti před dvěma lety, jejich naděje ale prakticky pohřbil už první úsek. Eva Puskarčíková musela po střelbě ve stoje na dva trestné okruhy a nabrala více než minutovou ztrátu.

Eva Puskarčíková

„Možná mě rozhodilo, že jsem nedala jednu dvě rány a pak jsem to neustála. Trochu se mi rozklepala kolena,“ řekla v rozhovoru pro isport.cz

Parádní stíhací jízdou pak Gabriela Koukalová a Ondřej Moravec vytáhli tým na 5. místo sotva 6 vteřin od medaile za Rusy a Francouze. Michal Krčmář nakonec dovezl štafetu do cíle na 7. místě.

V závodě smíšených štafet triumfovali Němci, hlavně za nimi to ale pořádně vřelo.

Závod smíšených štafet si můžete v O2 TV pustit zpětně!

[blog_program_info id=“11852627″]

Fourcade versus Rusové

Důvod? Napětí mezi fenomenálním Francouzem Martinem Fourcadem a Rusy. Vládce Světového poháru dlouhodobě bojuje proti dopingu, který speciálně u Rusů vykazuje známky systematičnosti.

Vrcholem pak pro něj byl návrat Alexandra Loginova. Rus si sotva odpykal dvouletý trest za EPO, zazářil na nedávném mistrovství Evropy a v Hochfilzenu ho vedení ruské výpravy vyslalo na třetí úsek smíšené štafety.

Fourcade se do něj před nedávnem opřel na sociální síti, kdy trest za doping označil za jeho „největší trofej. Teď došlo k dalšímu konfliktu přímo na trati!

Poslední předávku absolvovali Francouzi a Rusové prakticky současně. Loginov předal štafetu Antonu Šipulinovi, Fourcade ji převzal od Quentina Fillona Mailleta.

Při odjezdu pak Loginova, který se mu „motal“ v cestě nešetrně poslal k zemi! Úmyslně?

[fve] https://youtu.be/q76fvZ0awfc[/fve]

[blog_poll_start][poll id=“518″][blog_poll_end]

Na trati pak Fourcade urval v cílové rovince stříbro pro Francii před bronzovými Rusy.

Nevraživost se ale přenesla I na vyhlášení vítězů a na tiskovou konferenci. Ruský tým nepodal Fourcadovi ruku, ten mu za to okázale zatleskal a doslova utekl ze stupňů. Posléze se ale vrátil, aby nedošlo k diskvalifikaci Francouzů.

„Můžete se podívat ještě jednou na video z poslední předávky. To, co udělal Loginovovi, nebylo v pořádku. Viděl jsem to několikrát a bylo to skoro na diskvalifikaci. Prosím všechny, aby závodili férově,“ řekl Šipulin a několikrát zdůraznil, že ruský tým drží při sobě.

[fve] https://youtu.be/R9HbiRnh0c0[/fve]

Fourcade zase zdůraznil, že se nejedná o žádnou „studenou válku“ mezi ním a ruským týmem. „Ta byla mezi Ruskem a USA. Dnes se tady nebavíme jen o sportu proto, že se rozhodli, že mi nepodají ruku. To je celé. Nemyslím si, že jsem špatný člověk a závodím fér,“ uvedl.

Záznam z tiskové konference:

[fve]https://youtu.be/27D1AKq_5iU[/fve]

Ke všemu pak ještě těsně před startem šampionátu našla rakouská policie při zátahu v ubytování kazachstánské výpravy podezřelé léky, škrtidla, infuze a injekční stříkačky. Všichni kazašští závodní byli otestováni, ale do závodu nastoupili.

Zdá se, že v Hochfilzenu to bude pořádně zajímavé mistrovství.

Další závody biatlonového MS můžete v O2 TV sledovat na stanicích ČT Sport a Eurosport. V pátek je na programu sprint žen.

[blog_program_info id=“11852711″]

[blog_program_info id=“11854147″]

Foto: Reuters, biatlon.cz, Facebook Hochfilzen 2017 (fik)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru