Únorové novinky u O2: Návrat HTC i skvělé nové Samsungy řady A (2017)

Jen krátce po jejich představení zařazuje O2 do nabídky nové modely Samsung Galaxy A3 a A5 (2017). Novinky tradiční modelové řady se svou výbavou opět přiblížily špičkovým smartphonům a přitom jsou dostupné za mnohem nižší ceny. Do nabídky se k nám také vrací značka HTC díky dvěma cenově dostupným kouskům.

Samsungy skoro jako ty nejlepší

Samsung představil svoje modely řady A pro letošní rok docela potichu. Poprvé se s nimi ovšem mohla veřejnost oficiálně seznámit v době konání veletrhu CES v Las Vegas na začátku ledna. A už teď na začátku února míří tyto novinky do nabídky O2. „Áčkové“ samsungy vždy lákaly na fakt, že se svými schopnostmi blíží top modelům, ale oproti nim jsou cenově dostupnější. To platí i letos, přičemž výbava doznala opravdu řady významných změn.

518722_1242061_SG_A3_2017___key3__ok

Oba modely, tedy jak A5 tak A3 pojí pohledný design s kovovým rámečkem a skleněným tělem. Větší A5 má Full HD displej s úhlopříčkou 5,2 palce, menší A3 pak disponuje HD rozlišením na úhlopříčce 4,7 palce. Oba jsou samozřejmě zářivé SuperAMOLED panely. Oproti loňským modelům stejné řady si samozřejmě polepšil hardware, takže novinky jsou opět o něco svižnější. Oba letošní modely A dostaly čtečku otisků prstů a velkou novinkou je odolnost vůči vodě a prachu. Telefony také dostaly moderní USB-C konektor.

Uživatelé se mohou těšit na povedené fotoaparáty. A3 (2017) má stejně jako předchůdce třináctimegapixelový foťák a vpředu nově osmimegapixelový, typ A5 (2017) pak v obou případech povýšil na 16 megapixelů. U všech optik se mohou novinky chlubit skvělou světelností F/1.9.

Ceny začínají na částce 8 995 korun za model A3 (2017), typ A5 (2017) vyjde na 11 995 korun. Pořídit si je lze také na splátky bez navýšení a to za 375 nebo 500 korun měsíčně.

HTC je zpátky

Do nabídky O2 se také vrací u českých zákazníků oblíbená značka HTC. První novinkou je elegantní HTC One A9s, které byl představen v listopadu loňského roku. Je to vlastně trochu levnější verze o rok staršího typu A9. U zákazníků chce bodovat především luxusním kovovým designem v kombinaci se solidní výbavou. V té najdeme například pětipalcový HD displej, 16 GB vnitřní paměti nebo třináctimegapixelový hlavní fotoaparát.

O2_HW_Promo_prodejny_A4H_HTC

Telefon se v mnohém může porovnávat s levnějším z dvojice nových samsungů a tomu odpovídá i jeho cenovka. Ta je v případě HTC One A9s stanovena na 7 995 korun nebo 333 korun měsíčně při koupi na splátky.

Druhou novinkou od HTC v naší nabídce je model Desire 650, rovněž představený v samém závěru loňského roku. Desire 650 je představou HTC o cenově dostupném modelu, přináší elegantní design s kontrastními barevnými prvky v solidně zpracovaném plastovém těle. Výbava není nijak zásadně horší než u One A9s. To tak představuje stylovou prémiovou variantu, zatímco Desire míří na ty, kdo nechtějí sahat tak hluboko do kapsy. Telefon tak disponuje třeba třináctimegapixelovým fotoaparátem, 16 GB vnitřní paměti nebo pětipalcovým HD displejem. Oproti A9s mu chybí například čtečka otisků prstů.

Podobné ústupky jsou vykoupeny nižší cenou, ta je u HTC Desire 650 na 5 495 korunách nebo 229 korun měsíčně při koupi na splátky bez navýšení.

Novinky už teď můžete shánět na prodejnách O2 nebo v našem e-shopu.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Kouzlíme s fotkami: filtr sem, filtr tam
Nahoru