Frank Lampard se rozloučil s kariérou! Jakou poklonu vysekl legendě Chelsea Petr Čech?

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=25021 AND vote > 0 AND vote <= 5

Fotbalovou kariéru Frank Lampard začínal ve West Hamu, ale asi každý si ho bude nejvíce pamatovat z působení v Chelsea, kde během 13 let nastřílel 211 soutěžních gólů (nejlepší střelec v historii klubu) a získal celou řadu trofejí.

https://twitter.com/LondonIsBlue12/status/827123035719204864

Chelsea se stal ikonou, následovala krátkodobá štace v Manchesteru City a jako posledním klubem byl zámořský New York City.

After 21 incredible years, I have decided that now is the right time to finish my career as a professional footballer. Whilst I have received a number of exciting offers to continue playing at home and abroad, at 38 I feel now is the time to begin the next chapter in my life. I’m immensely proud of the trophies I’ve won, of representing my country over 100 times and of scoring more than 300 career goals. I have many people to thank. I thank my parents for instilling in me the values of hard work, dedication and professionalism, values which I have carried with me in everything that I do. I am forever grateful for the support of my family, my wife Christine and my two daughters Luna and Isla. What you have given me off the pitch has always been my strength on it. I love you all very much. Also, my friends and my own team that have always been there for me. I would like to thank the amazing team-mates, coaches, managers and backroom staff that I was privileged to work with. I’d also like to pay tribute to the clubs that I have represented. Firstly, West Ham United who gave me my debut in 1996. Thanks to the people there that believed in me at that young age. More recently Manchester City and NYCFC. I greatly enjoyed my last playing years at these two clubs and really appreciate the support I received from City Football Group and both clubs’ fans. Of course, the largest part of my heart belongs to Chelsea, a club which has given me so many great memories. I will never forget the opportunity they gave me and the success that we managed to achieve together. It is impossible to give thanks individually to all the people that helped and supported me in my 13 years playing there. All I can say is from the day I signed until now and going forward, I'm eternally grateful for everything and to everyone. Chelsea fans gave myself and my teammates such incredible support. Their passion and hunger drove me on personally to give my best year after year. I couldn't have done it without them. Looking forward, I'm grateful to the FA for the opportunity to study for my coaching qualifications and I look forward to pursuing the off-field opportunities that this decision opens.

Video zveřejněné uživatelem Frank Lampard (@franklampard),

„Po 21 úžasných letech jsem se rozhodl, že je čas na ukončení kariéry profesionálního fotbalisty, a to i přesto, že jsem dostal několik zajímavých nabídek. Ve 38 letech však cítím, že nastal čas začít novou životní kapitolu,“ napsal středopolař, který je v Anglii považován za člena tzv. „zlaté generace“.

V roce 2005 se stal podle FIFA druhým nejlepším fotbalistou světa. Druhý skončil ve zmíněném roce i v anketě Zlatý míč prestižního magazínu France Football. Na vítězného Ronaldinha nestačil, ale o šest hlasů předběhl rivala Stevena Gerrarda.

Na mistrovství světa v roce 2010 vstřelil Německu regulérní gól, který však rozhodčí neuznali. Lampard tak nechtěně přispěl k zavedení videa ve fotbale:

[fve]https://youtu.be/gcAH4Qm5M84[/fve]

Další zastávkou fotbalové stálice má být trenérství.

„Jsem vděčný Fotbalové asociaci za příležitost absolvovat trenérské studium a těším se na nové možnosti, které mi tohle rozhodnutí otevře,“ dodal na závěr svého vzkazu miláček tribun.

Přečtěte si taky: Housle a sbohem! Městský rival se s Lampardem rozloučil nečekaně drzým způsobem

Gratulace nejen od Čecha

Na konec Lampardovy kariéry reagoval celý fotbalový svět. Petr Čech označil Lamparda za jednoho ze svých nejlepších spoluhráčů.

„Jeden z nejlepších hráčů, se kterým jsem kdy hrál. Gratuluji k tvé neuvěřitelné kariéře.“

„Fotbal je plný nejen soupeření, ale také nesmazatelných vzpomínek. Díky, Franku, za to, že jsi přispěl do fotbalu svým umem.“

„Po všech bitvách proti Chelsea Frank Lampard odchází do důchodu. Konečně můžu přiznat, že jsem k němu vždy choval respekt a byl skvělý hráč.“

„Hrál jsem s Frankem Lampardem. Žádná další slova nejsou potřeba.“

„Jsem dnes na svého manžela pyšná.“

Foto: Twitter  (pol)
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru