Konaté se omluvil fanouškům Sparty. Který spoluhráč mu pomohl zpátky do týmu?

Záložník pražské Sparty z Pobřeží slonoviny Tiémoko Konaté byl mimo první tým od loňského srpna. V předkole Ligy mistrů proti Steaue Bukurešť, s níž Letenští vypadli, uchvátil hbitý fotbalista majitele rumunského klubu Gigi Becaliho natolik, že se rozhodl jej získat.

Jenže Sparta svůj klenot prodat nechtěla a neustoupila ani v momentě, kdy se Konaté rozhodl si přestup vytrucovat. Do té doby u fanoušků populární „Timmy“ tak strávil celý podzim v juniorce.

V zimní přípravě dostává druhou šanci a v rozhovoru pro klubovou televizi začal omluvou fanouškům.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=cKQ_E5CGStY[/fve]

„Chci jim hlavně sdělit, že se omlouvám, a jen doufám, že mou omluvu přijmou. Nemá smysl o tom moc mluvit, ale musím jim to hlavně předvést. Ukázat, že jsem zpátky,“ říká Konaté anglicky se znatelným francouzským přízvukem.

Kdybych o tom jen mluvil a na hřišti nebojoval, akorát bych způsobil víc problémů,“ dodal fotbalista, jenž v letošní sezoně zasáhl jen do úvodních dvou ligových zápasů.

[blog_poll_start][poll id=“504″][blog_poll_end]

V rozhovoru také prozradil, že s návratem do prvního mužstva mu pomohl záložník Bořek Dočkal, jedna z vůdčích osobností Sparty. „Mluvil jsem s Bořou loni v prosinci. Popovídali jsme si, všechno si vyjasnili a bylo to fajn. Získal jsem opět jeho důvěru, snažil se mě pochopit a samozřejmě jsem se mu omluvil.“

V zimní přípravě se zatím Konatému vcelku daří, stejně jako celé Spartě, přestože v úterý si po čtyřech vysokých výhrách připsala na soustředění ve Valencii jen remízu 0:0 s Ferencvárosem Budapešť.

[fve] https://youtu.be/mDpcnC9EYmI[/fve]

Před návratem do Česka se Sparta utká ještě v pátek s ruským Petrohradem.

Foto: reprovideo (tom)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru