Slavia Baráka přeci jen prodá do Itálie! Kolik za něj od Udine dostane? A kam míří Van Kessel?

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=25073 AND vote > 0 AND vote <= 5

Již v polovině ledna byl na spadnutí přestup mladého záložníka Slavie Praha Antonína Baráka. Vážný zájem projevilo italské Udinese Calcio, avšak Slavia přestup uprostřed sezony rázně zatrhla. Zdrcený Barák však nemusí zoufat – Udine zájem neztratilo a Barák se do Itálie bude stěhovat v létě.

„Udělali jsme maximum proto, abychom hráče základní jedenáctky týmu udrželi. Současně jsme se rozhodli, byť hodně neradi, akceptovat přání hráče splnit si jeho sen jít hrát do italské ligy,“ prohlásil v rozhovoru pro klubový web předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. „Odchod v létě je dobrý kompromis, který nám umožní najít za hráče odpovídající náhradu,“ řekl Tvrdík.

Jaroslav Tvrdík, Slavia

Ten také alespoň částečně odtajnil přestupovou sumu. Má být vyšší než 80 milionů korun!

Ekonomika ale prý nehrála v přestupu roli.

„Prostředky, které takto získáme, použijeme na jaře na další posílení týmu,“ prohlásil Tvrdík.

Barák ve Slavii působí teprve druhou sezónu, do Prahy přišel v lednu 2016 z Příbrami. V sešívaném dresu nastoupil k 28 zápasům, v nichž sedmkrát slavil branku. V červenci již bude své statistiky rozšiřovat v Udine, kde působí další český záložník Jakub Jankto.

Přečtěte si také: Žhavé zboží Schick! Českého mladíka prý chtějí Milán, Řím i Inter! Jak šíleně vyletěla jeho cena?

Van Kessel prý odejde do Polska

Podle informací televize Nova opustí už v zimě Slavii Gino van Kessel, který by měl hostovat ve druhém týmu polské ligy Lechii Gdaňsk.

Tuto informaci Slavia zatím oficiálně nepotvrdila, Tvrdík však v rozhovoru vysvětlil, že právě odchod do Polska má být důvodem, proč reprezentant Curacaa neodletěl s týmem na soustředění do Španělska.

„Klub nad Ginem rozhodně nezlomil hůl. Zájmem ale je, aby šel hostovat do týmu, kde bude hrát v základní sestavě. V současné době jsme velmi blízko dohodě s jedním z polských klubů, a proto Gino neodletěl na soustředění do Španělska.“

Slovy klasika: „Barca ani Real to nejsou, Deutschland taky ne, tak alespoň to Polsko…“ Kdyby však ani to nevyšlo, tak co s Van Kesselem? V pražských fotbalových kruzích dobře vědí, kam s neúspěšnými talenty…

Česká liga startuje 18. února a na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal bude moct z každého kola sledovat vždy dva zápasy!

Foto: Facebook (tom)
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru