Nastavený čas Milana ŠTĚRBY: Koho pověsit fotbalovému špuntovi nad postel? Messi, nebo Ronaldo?


Notice: Undefined index: file in /data/web/virtuals/176397/virtual/www/domains/proo2.cz/wp-includes/media.php on line 1734

Fotbaloví fanoušci srovnávají Messiho a Ronaldovy góly, asistence, trofeje, skandály a bůh ví co ještě dalšího.

Pojďme se ale na tenhle střet podívat pohledem rodiče fotbaluchtivé ratolesti, která váhá, zda si na zeď nad postel pověsit plakát Cristiana Ronalda či Lionela Messiho.

Cristiano Ronaldo

Není to jednoduché, protože v různých herních činnostech má mírně navrch jeden či druhý. Tak například pro klasický souboj jeden na jednoho, bych doporučil pozorně sledovat pohyb a naznačení tělem argentinské hvězdy.

Při bližším sledování totiž zjistíte, že kudrlinky a klasické míchání nohama nad míčem v podání Cristiana Ronalda obránce často vůbec neoklamou a důvod, proč je Portugalec v osobních soubojích tak úspěšný je především jeho dynamika a rychlost. Díky ní svému nadháněči prostě upláchne.

Messi je oproti tomu schopen často svojí oběť i na místě rozhýbat tak, že si po požití jeho medicíny připadá obránce jako po divoké návštěvě diskotéky.

messi barcelona sevilla

Střelba z dálky? Tak to je zase doména mistra Evropy z Portugalska. Má ideální nákop, ale opět pro co nejpovedenější reprodukci je zapotřebí mít dostatečně vyvinutou muskulaturu a to nejen u dolních končetin. Především břišní svalstvo je základem projektilů, které děsí brankáře celého světa.

Cristiano Ronaldo

Ve výběru vzoru pro své dítě ale nehrají roli jen fotbalové dovednosti. Důležitou součástí je také samotná fotbalová osobnost. A v této oblasti už se dostáváme v konfrontaci Messiho s Ronaldem na velmi tenký led.

Pracovitost? Tak to určitě Ronaldo, který musel svůj neoddiskutovatlený talent podtrhnout tvrdou dřinou. Ne, že by Messi patřil mezi flákače, ale mám pocit, že se díky enormní nadílce sudiček do kolébky nemusel dřít tolik jako borec z Realu Madrid. Navíc řada fotbalových superkvalit Ronalda je založena na jeho skvělé fyzické kondici a síle.

Cristiano Ronaldo v posilovně

 

Excentričnost? Tak to bude také Ronaldo. Je jasné, že s udržováním dokonalého vzhledu si láme hlavu víc než Messi a na své přednosti je pak náležitě hrdý. Někdy má ovšem trochu potíže s tím ustoupit do stínu a nechat zářit jiné. O co by například v mých očích stoupnul, kdyby ve finále Eura neposkakoval teatrálně hned vedle kouče a nechal ho dělat svojí práci. Zvlášť, když se v úvodu zápasu nechal kvůli zranění ze hřiště odnést na nosítkách.

Týmový duch? Za mě je to Messi. Alespoň z toho, co lze vysledovat během jednotlivých zápasů Barcelony. Jeho autorita ve hře je neoddiskutovatelná a nepřihrát mu se rovná sebevraždě. Ale i on potřebuje své spoluhráče o něco víc, než Ronaldo, který má podle mě o něco širší paletu v zakončení. Messi se musí dostat blíž k brance a k tomu potřebuje výraznější spolupráci s ostatními hráči. A tomu odpovídá i jeho celkový herní styl i vystupování na hřišti. Ale tady jsou rozdíly mezi oběma konkurenty malé.

Luis Suárez a Lionel Messi (Barcelona)

Nic z toho, co jsem napsal výš, není důvodem k trhání plakátu, ať už jednoho či druhého. Myslím si, že na každém z obou fenomenálních hráčů je řada věcí, které jsou rozhodně následováníhodné. Ideální by bylo stvořit Messinalda. Tak hodně štěstí, držím palce.

hybrido messi-ronaldo

Foto: Reuters, Twitter, paladarnegro.net
Milan Štěrba Autor článku
Milan Štěrba
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru