Bitevní pole Vlasty KAISERA: Znovuzrozený Inter vyzývá trenérovu bejvalku i Juventus

Vezměme si aktuální příběh Interu Milán a jeho současného trenéra Stefana Pioliho.

Tento bývalý hráč Juventusu se dlouho s žádnými výraznějšími trenérskými úspěchy nemohl potkat, protože vedl jen kluby nižší kategorie. V roce 2014 ale převzal Lazio a z deváté příčky, kde skončilo v předchozím ročníku pod trenérem Edym Rejou, ho dovedl až na konečné třetí místo a do předkola Ligy mistrů. A dostal se i do finále Italského poháru. V tom ale podlehl Juventusu, stejně jako v předkole Champions League Bayeru Leverkusen.

A zázračné spojení Pioli – Lazio začalo náhle ztrácet na síle. Vyvrcholilo to sérií špatných výsledků na jaře roku 2016, kdy si Lazio z deseti soutěžních zápasů připsalo jen dvě výhry a pět proher, z toho dvě těžké – 0:3 v Evropské lize se Spartou a 1:4 v římském derby s AS. Stefano Pioli se poroučel…

Stefano Pioli

Inter: po hodech půst

Střih. Jsme v prostředí Interu Milán, klubu, který po letech dominance s trenéry typu Roberta Manciniho a Josého Mourinha (domácí tituly jak na běžícím pásu, k tomu triumf v Lize mistrů) vytrvale hledá sám sebe.

Návrat Roberta Manciniho jen potvrdil pravdivost úsloví „nevstoupíš dvakrát do stejné řeky“. Při svém druhém působení u týmu byl „Mancio“ po roce a půl nucen rezignovat. A špatné výsledky, které pod ním Inter měl, se změnily doslova v hororové po angažování Nizozemce Franka De Boera.

Inter Milán - Juventus: Frank De Boer

Ten si s mužstvem vůbec nesedl, v lize si v úvodních jedenácti kolech připsal pět proher a tým „dovedl“ na práh vyřazení ze skupiny Evropské ligy, do níž se, stejně jako v případě Pioliho Lazia, opět přimotala pražská Sparta v roli hrobaře italských velkoklubů.

Zázrak s Piolim!

De Boer byl na konci října propuštěn (jako už osmý trenér Interu od zisku Ligy mistrů v roce 2010) a po krátkém intermezzu v podání kouče Stefana Vecchiho nastoupil Laziem zapuzený Stefano Pioli. A horská dráha nabrala po prudkých pádech opět směr prudce vzhůru!

Pioli provedl blíže neurčené chirurgické změny v hlavách hráčů (nejspíš…!) a ti se náhle rozvzpomenuli, jak hrát fotbal. Aktuálně má Inter šňůru devíti úspěšných zápasů v řadě (osm přímých výher plus jedna v prodloužení v Italském poháru), v Serii A nepoznal v posledních sedmi kolech nic jiného než vítězství.

Inter Milán - Juventus: Antonio Cnadreva, Mauro Icardi

Znovuzrozený Inter se vším všudy

Dnes večer Inter Milán vyzve Pioliho „bejvalku“ Lazio ve čtvrtfinále Italského poháru (vysíláme přímým přenosem na O2 TV Fotbal) a o ligovém víkendu pak nastoupí k tradičnímu Derby Itálie na stadionu Juventusu proti lídrovi celé soutěže.

[blog_program_info id=“11779208″]

„Pokud potvrdíme svou současnou sebejistotu a formu, nevidím jako nereálný útok na titul,“ prohlašuje Massimo Moratti, bývalý dlouholetý klubový prezident.

Inter je tedy znovuzrozený se vším všudy (i se svými tradičními velkými slovy a plány), satisfakci prožívá po facce od Lazia i trenér Stefano Pioli.

Jak dlouho asi tato milánská renesance potrvá ?

Vedle zápasu Interu s Laziem můžete na O2 TV Fotbal sledovat také ve středu další čtvrtfinálový duel AS Řím – Cesena!

[blog_program_info id=“11779220″]

Foto: Reuters
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru