Return Vojty BIDRMANA: Marcos Baghdatis už výsledky nepotřebuje, našel domácí štěstí

Nikdo s ním před jedenácti lety v Melbourne nepočítal. Věčně usměvavý mladík s culíkem ale vyřadil čtyři soupeře z TOP 20, dotáhl do konce tři nervy drásající pětisetové bitvy a až ve finále ho zastavil nejvýše nasazený Švýcar Federer.

Marcos Baghdatis

Byla to Baghdatisova sezóna – zahrál si pak ještě semifinále Wimbledonu a v rankingu to dotáhl na osmé místo. Od té doby o něm ale moc slyšet nebylo.

Kypřan bojoval s mnoha zraněními, přiznal ztrátu motivace. Leckdo už nad ním zlomil hůl. Někdejší talent se odporoučel z elitní stovky, začal objíždět menší turnaje a mluvilo se o neslavném konci jeho kariéry. Všechno se ale změnilo ve chvíli, kdy se zklidnil v osobním životě.

Ženou, která Marcose Baghdatise zkrotila, byla někdejší chorvatská profesionálka Karolina Špremová. Krátce po jejich sňatku v roce 2012 se narodila první dcera Zahara a v prosinci 2015 přivítali druhou, jménem India.

Marcos Baghdatis a Karolina Špremová

Přečtěte si také: Krutý los Australian Open pro Čechy! S Berdychem si pěkně pohrál! Koho potká Plíšková?

Rodinná pohoda pak Baghdatise přiměla ještě jednou se kousnout a tenis začal vnímat z jiného úhlu pohledu. Ne jako obživu a neustálý stres, ale jako způsob ukázat své schopnosti a přitom se bavit. Poslední dvě sezóny tak Kypřan nastartoval velký comeback. Po čtyřech letech si zahrál finále turnaje ATP, loňský rok zakončil jako číslo 36. A hlavně předváděl uvolněný, pohodový tenis.

Taky v nové sezóně má Baghdatis co nabídnout. Na turnaji v Aucklandu sice vypadl v semifinále, ale zase ukázal své srdce. Třeba v utkání s Mannarinem soupeři správně poradil challenge, která ho stála důležitý fiftýn. S šoumenem Dustinem Brownem slavil vítězné výměny soupeře, jako by byly jeho vlastní. Jen ta fyzička už není taková, jako ve dvaceti.

[blog_program_info id=“11167341″]

I proto v semifinále Baghdatis nestačil na skvěle hrajícího Portugalce Sousu, zklamání mu ale vydrželo jen pár sekund. Hned poté, co si sbalil tenisový bag, za ním totiž na kurt přiběhla pětiletá dcera Zahara. Kyperský veterán ji vzal do náruče a rozzářil se, jako kdyby právě postoupil do dalšího finále Australian Open.

[blog_program_info id=“11212733″]

Marcos Baghdatis

Dokud u něj tenhle lék na sportovní zklamání bude fungovat, o zábavu, kterou nám ve svých zápasech servíruje, nemám obavy.

Přímé přenosy z Australian Open můžete na O2 TV Tenis sledovat už od pondělí 16. ledna. 

[blog_program_info id=“11238101″]

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=hYTllaVyfv0[/fve]

 

Foto: ibtimes.co.uk, fr-santeonline.eu, pinterest.com, tennisstars.com
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru