Jsem otřesená, ale šťastná, že jsem naživu! vzkázala pořezaná Kvitová. Jak vážné je její zranění?

Místo na charitativní exhibici za dětmi putovala Petra Kvitová do nemocnice s vážně poraněnou rukou.

Útočník, který Kvitovou přepadl v jejím bytě v Prostějově, ji pořezal na levé ruce, ve které drží raketu, a to tak, že by teoreticky mohla být ohrožena i její další tenisová kariéra.

Sama dvojnásobná wimbledonská vítězka označila zranění jako vážné.

Podle posledních informací bude muset už v úterý večer podstoupit operaci šlach. Ta nakonec měla trvat téměř čtyři hodiny.

Ještě předtím Kvitová přes sociální sít pozdravila své fanoušky, poděkovala za povzbuzující zprávy a vzkázala jim, aby se o ni nebáli.

„Jak jste možná už slyšeli, napadla mě dnes v mém bytě osoba s nožem. Když jsem se pokoušela bránit, poranil mě ošklivě na ruce,“ napsala Kvitová na svůj Facebook.

„Jsem otřesená, ale šťastná, že jsem naživu. Zranění je vážné a budu muset navštívit specialisty. Ale kdo mě zná, tak ví, že jsem silná a budu bojovat,“ pokračovala Kvitová, která pak ještě jednou poděkovala za podporu, ale zároveň požádala o soukromí, aby se mohla soustředit na rehabilitaci.

petra kvitova petra kvitová fb kvitová

Solidaritu Kvitové na sociálních sítích vyjádřila vedle fanoušků také řada jejích soupeřek. Mezi jinými třeba Caroline Wozniacká, nebo Viktoria Azarenková. Vzkaz poslala zraněné Petře i legendární Martina Navrátilová.

„Právě jsem se dozvěděla, co se stalo Petře Kvitové. Myslím na tebe. Je to děsivé! Jeden z nejmilejších lidí, které znám.“

„Mé modlitby jsou s tebou. Co nejdřív se uzdrav. Zůstaň silná.“

Kvitové, bronzové medailistce z olympiády v Riu a světové jedenáctce, už zkomplikovalo přípravu na sezonu 2017 zranění zánártní kůstky. Kvůli ní odřekla v úterý ráno ještě před osudným přepadením účast na lednovém Hopmanově poháru v Perthu.

Zranění ruky ji podle odhadů může vyřadit až na 3 měsíce. Přijde tak o první grandslam sezony Australian Open.

Od 2. ledna startuje nový kanál O2 TV Tenis, který nabídne téměř kompletní sezonu ženského okruhu WTA. Kormě přímých přenosů se můžete těšit také na magazíny ATP a WTA!

[fve]https://youtu.be/zaLbssivIRc[/fve]

Tenis můžete sledovat i na dalších stanicích v O2 TV!

[blog_program_info id=“10599218″]

[blog_program_info id=“10645832″]

[blog_program_info id=“10646464″]

Přečtěte si také: Na kterou z tenistek se letos „klikalo“ nejvíc? Plíšková patří do TOP 10 nejpopulárnějších hráček!

Foto: Reuters (fik)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru